پست وبلاگ

همکاری بی سابقه دو غول فناوری دنیا

به گزارش اکوتو ، گوگل و خودروسازی فورد همکاری گسترده ای را آغاز کرده اند که به عقیده کارشناسان، آینده خودروسازی دنیا را دستخوش تغییرات گسترده ای خواهد کرد. آنها قرار است این همکاری را در جریان برگزاری نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی مصرفی (CES) در لاس وگاس که چند هفته دیگر برگزار خواهد شد به دنیا معرفی کنند.

درحالی که شرکتهای خودروساز در سراسر جهان بر روی ایده خودروهای خودران کار می کنند اما تاکنون فقط شرکت خودروسازی تسلاموتورز بوده که خودرویی با قابلیتهای پیشرفته حرکت خودکار ارایه کرده است. این خودرو نزدیک به یکصدهزار دلار قیمت دارد که در نوع خود خیره کننده است.

به عقیده کارشناسان اگر قرار باشد خودروهای خودران با چنین قیمتی روانه بازار شوند هیچگاه نمی توان به کاربردی شدن آنها امیدوار بود.

البته خودروهایی که در شرکت فورد و به عنوان محصولات خودران ارایه شده هزینه کمتری دارند و به همین دلیل این امیدواری وجود دارد که همکاری این شرکت خودروساز با گوگل به طراحی و تولید خودروهای خودران با قیمت مناسب منجر شود.

اگرچه تاکنون جزئیاتی از این همکاری اعلام نشده اما قابل پیش بینی است که حسگرها و سایر سیستمهای مورد نیاز این دسته از خودروها با هزینه ای به مراتب کمتر از سایر پروژه های مشابه در کنار یکدیگر سوار شده تا رؤیای خودروهای خودران به واقعیت کاربردی تبدیل شوند.

این همکاری همچنین فورد را بار دیگر در صدر شرکتهای خودروساز برتر دنیا قرار خواهد داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “همکاری بی سابقه دو غول فناوری دنیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *