پست وبلاگ

داعش مسئولیت حملات تروریستی پاریس را به عهده گرفت

گروه ورزش وسرگرمی اکوتو ، در جریان دیدار دوستانه شب گذشته (جمعه) تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آلمان در پاریس که به برتری ۲ بر صفر شاگردان دیدیه دشان انجامید، چند انفجار به فواصل زمانی مشخص در نزدیکی ورزشگاه استاده فرانس، محل برگزاری این بازی، فرانسه را به سکوت برد.

پس از اینکه صدای انفجارها شنیده شد و مأموران امنیتی، رئیس جمهور فرانسه را از ورزشگاه خارج کردند، هلیکوپترهای پلیس در اطراف ورزشگاه اقدام به گشت‌زنی کردند و تا پایان بازی به این کار خود ادامه دادند. پس از سوت پایان بازی هم تماشاگران به وسط زمین ریختند و پس از آرام شدن اوضاع اقدام به ترک ورزشگاه کردند.

خبرگزاری فرانسه در این خصوص گزارش داد که در حملات شب گذشته پاریس حداقل ۱۲۰ نفر کشته شده‌اند و از این حادثه به عنوان وحشتناک‌ترین حمله پس از جنگ جهانی دوم در این کشور یاد کرد.

افراد مسلح و بمب‌گذارها شش نقطه مختلف از جمله سالن‌ کنسرت و رستوران‌ها و مکان‌های شلوع را مورد حمله قرار داده‌اند و مردم را به کام مرگ کشانده‌اند، حمله‌ای که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از آن به عنوان حمله تروریستی بی‌سابقه‌ در این کشور یاد کرده است.

این حملات ظاهراً پاسخی از سوی گروه تروریستی داعش به فرانسه که عضو مؤسس ائتلاف به رهبری ایالات متحده آمریکا به منظور راه‌اندازی حملات هوایی علیه گروه داعش در سوریه و عراق است، بوده است. کشور فرانسه در آستانه کنفرانس جهانی آب‌و‌هوا که قرار است اواخر ماه جاری میلادی در پاریس برگزار شود، تدابیر شدید امنیتی برقرار کرده و در آماده‌باش کامل برای حملات احتمالی تروریستی به سر می‌برد.

اولاند که به همراه فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان این بازی را از نزدیک در ورزشگاه تماشا می‌کرد، پس از وقوع چند انفجار در نزدیکی محل برگزاری مسابقه، فوراً از ورزشگاه خارج شد. رئیس جمهور فرانسه بلافاصله پس از این اتفاق اعلام وضعیت اضطراری کرد و دستور داد مرزها بسته شوند تا از خروج عاملان این بمب‌گذاری‌ها و حمله تروریستی جلوگیری شود.

پس از این اتفاق تمامی خدمات اورژانس بسیج شدند و تمامی مرخصی پلیس‌ها لغو شده و بیمارستان‌ها تمامی کارکنان خود را برای یاری رساندن به مصدومان و جلوگیری از تلفات بیشتر فرا خوانده‌اند.

یک شاهد عینی که خبرنگار خبرگزاری «رویترز» بوده، گفت که در خارج از سالن موسیقی «باتاکلان» صدای پنج انفجار شنیده است، جایی که تخمین زده شده بیش از ۱۱۸ نفر جان خود را بر اثر این حادثه تروریستی از دست داده‌اند. این شاهد عینی همچنین خبر داد که مردان مسلح به داخل محل برگزاری کنسرت ریخته‌اند و تک‌تک افراد را به گلوله بسته‌اند و پس از آن بوده که نیروهای ویژه پلیس فرانسه وارد سالن شده‌اند و موفق شده‌اند چهار فرد مسلح را بکُشند.

سالن کنسرت موسیقی «باتاکلان» مساحتی در حدود ۲۰۰ متر دارد و محل سابق مجله «شارلی ابدو» فرانسه بود که در ماه ژانویه ۲۰۱۵ مورد حمله چند مرد مسلح در پی توهین به پیامبر اکرم (ص) قرار گرفت. شاهدین عینی می‌گویند مردان مسلح با فریاد به دخالت فرانسه در سوریه اشاره می‌کردند.

اولاند بدون اشاره به نام گروه خاصی در این خصوص گفت: همه ما می‌دانیم که این حملات ادامه پیدا خواهد کرد و همین دلیل کافی است که بترسیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *