پست وبلاگ

این تیم نیاز به آرامش دارد/لزوم همکاری دوجانبه هواداران و اصحاب رسانه برای دستیابی به این مهم

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ اگر به بازی تیم تراکتورسازی مقابل سیاه جامگان دقت کرده باشیم و موقعیت های پرشمار مهاجمان تیم را که یکی پس از دیگری از دست می دادند را مشاهده کنیم، متوجه می شویم تنها عاملی که مانع از برتری سرخپوشان در این بازی خانگی شد، نبود فاکتوری به نام آرامش در بین بازیکنان بود.

فاکتور آرامش ذهنی از جمله قانون های نانوشته فوتبال امروز می باشد که تاثیر زیادی در بهبود عملکرد بازیکنان و کادرفنی ایفا کرده است. در تیم های مطرح جهان همواره یک روانشناس در کنار تیم حضور دارد تا مسائل روحی و روانی بازیکنان را زیر نظر گرفته و در مقابل عواملی که باعث بر هم زدن آرامش تیم می شود چاره ای بیاندیشد. اما در فوتبال ایران اینگونه موارد تعریف شده نیستند و در تیمی مثل تراکتور که از داشتن یک بدنساز هم محروم است، مطرح کردن چنین مسائلی کمی خنده دار به نظر می رسد.

مسئله ای که خود سرمربی پرتقالی تیم تراکتور به آن اشاره داشته و از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا با مطرح کردن مسائل حاشیه ای باعث بر هم زدن آرامشش نشوند. نکته ای که در بازی دیروز وجود داشت، بازی هماهنگ و عملکرد بازیکنان در طول بازی بود که به نسبت بازی های قبلی تفاوت چشمگیری کرده است. به قول تونی این تساوی با تساوی مقابل تیم هایی مثل نفت و راه آهن تفاوت هایی داشت، در بازی های قبل که به تساوی تراکتورسازان انجامید تیم تونی بسیار ناهماهنگ عمل کرده و حتی موفق به ایجاد یک موقعیت هم روی دروازه حریفان نمی شد ولی در بازی دیروز همگان شاهد یک بازی هماهنگ و حساب شده از سوی بازیکنان بودند و تماشاگران حاضر در ورزشگاه را به وجد آورد.

حالا به نظر می رسد تیم بزرگ تراکتورسازی بیش از عوامل دیگر، به عامل آرامش نیاز دارد تا بتواند با حفظ خونسردی تمرینات خود را پشت سر گذاشته و شاهد موفقیت تیم در بازی های آینده باشیم. نباید فراموش کرد که هنوز بازی های زیادی تا پایان رقابتهای این فصل باقی مانده و در این فرصت ممکن است صد ها اتفاق برای تیم مدعی بالای جدولی یا تیم ته جدولی بیافتد. تراکتوری ها تا پایان نیم فصل رقابتها سه بازی در رقبتهای لیگ برتر پیش رو دارند و با توجه به نزدیکی امتیازات می توانند با کسب هر ۹ امتیاز ممکن خود را به جمع مدعیان نزدیک کنند.

پس هنوز هم روزنه های امید قهرمانی لیگ برتر به روی هواداران و تیم دوست داشتنی تراکتورسازی بسته نشده است و در بازی های جام حذفی نیز  تراکتوری ها  به مرحله نیمه نهایی صعود کرده اند و می توانند در بدترین شرایط ممکن در رقابتهای لیگ برتر و کوتاه ماندن دست آنها از کسب جام خلیج فارس، جام دیگری با عنوان جام حذفی را تقدیم هواداران خود کرده و به راحتی به رقابتهای جام باشگاه های آسیا صعود کنند.

البته کسب این موفقیت ها تنها با کمک و حمایت هواداران و اصحاب رسانه می باشد که با تزریق روحیه و انگیزه به تیم تراکتور، آرامش را تقدیم این تیم محبوب نمایند.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *