پست وبلاگ

حلقه گمشده ای که پیدا شد

به گزارش گروه ورزش وسرگرمی اکوتو ، یکی از مهم ترین ارکان موفقیت در ورزش های گروهی نظم میباشد. کاملا طبیعی و قابل درک است که تیمی که نظم بیشتری را داراست در نتیجه گیری نیز موفق تر است. در این مقوله،رفتار تیمی جز مهم ترین زیر مجموعه های نظم تیمی به شمار میرود،بدین معنی که رفتار شخصی بازیکنان و مربیان با یکدیگر مناسب بوده و احترام متقابلی که لزوما باید حفظ شود. اما اگر واقع گرا باشیم میپذیریم که این حلقه مهم در اواخر سکان داری اولیویرای محبوب در تیم تراکتور ،یک حلقه گمشده بود.
چند دسته شدن تیم در تمرینات و زمین مسابقه به نقل از مدافع این تیم ،کاردوسو،بیانگر این واقعیت مهم وتلخ است. کاردوسو معتقد است که تیم به سه دسته سربازها ،خارجی ها و بازیکنان قدیمی تقسیم شده بود و برای اثبات این بی نظمی هم میتوان به درگیری های بیش از اندازه بازیکنان در تمرینات تیمی اشاره کرد که اخبار آن مکررا از رسانه های مختلف به گوش میرسید و باعث آزار و در عین حال تعجب هواداران دلباخته این تیم می شد. البته بی انصافی است که در شکل گیری این بی نظمی به مشکلات شخصی و خانوادگی اولیویرا اشاره نشود که به گواه خودش عنان کار را از دستش گرفته و تمرکز فکری او را از بین برده بود.
ولی خوشبختانه سرمربی جدید این تیم ید طولایی در اهمیت دادن به انظباط تیمی دارد. قلعه نویی را با نظم و انظباط تیمی اش می شناسند و حتی اگر تجربه اروپایی اولیویرا را نداشته باشد،در عمل معتقد به اصلی است که شرط بقای تیم وموفقیت آن است و ما میتوانیم با نگاهی به بازی قبلی این تیم با استقلال تهران و همچنین نحوه تمرینات این تیم در روزهای اخیر ،امیدوار به این باشیم که این حلقه گمشده پیدا شده باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *