پست وبلاگ

افزایش تعداد مراکز پزشکی هلال احمر در موسم حج

به گزارش اکوتو ، علی مرعشی با اشاره به اعزام تیم ۳۶ نفره ایران به مکه و مدینه اظهار کرد: علاوه بر تلاش تیم ۵ نفره ایرانی در عربستان مبنی بر اخذ مجوز راه‌اندازی مراکز پزشکی هلال احمر در مکه و مدینه، یک تیم ۳۶ نفره نیز اعزام می‌شوند.

وی افزود: با ورود زائران در تاریخ اول شهریور به عربستان جهت اعمال حج، دو بیمارستان ایرانی با مالکیت استیجاری، در مکه و مدینه راه‌اندازی می‌شود که این بیمارستان‌ها به جز اتاق عمل دارای بخش‌های مختلف درمانی هستند.

مرعشی ادامه داد: همچنین ۲ تا ۹ پزشک به ازای تعداد زائران در هتل‌ها، به صورت شبانه‌روزی خدمت‌رسانی می‌کنند، البته در مدینه احتمال می‌رود با اخذ مجوز ۶ درمانگاه در ۶ هتل مانند سال گذشته فعالیت داشته باشیم.

افزایش تعداد مراکز پزشکی هلال احمر در موسم حج

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه به دنبال افزایش تعداد مراکز پزشکی هلال احمر در مکه و مدینه هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر مجوز حضور پزشکان هلال احمر در ۳ هتل مدینه اخذ شده است، البته تعداد پزشکان حاضر در هتل‌ها به تعداد زائران بستگی دارد.

وی در پایان با اشاره به ارسال دارو به عربستان، گفت: با پرواز غیر مستقیم دُبی – عربستان، ۵ تُن دارو از ۳۰ تُن دارو به جده ارسال شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *