پست وبلاگ

کلید معمای گل نزدن تراکتورسازی چیست؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ طی سال های اخیر همه ما تراکتور را به عنوان یک تیم هجومی می شناسیم. تیمی که در دو فصل اخیر صاحب بهترین خط حمله لیگ برتر بوده و آقای گل از این تیم معرفی شده است. اما آمار ناامید کننده گلزنی تیم در لیگ پانزدهم موجب تعجب و نگرانی طرفداران شده است. از چهار گل زده شده تراکتور دو گل سهم مدافعان و دو گل سهم هافبک های تیم بوده است و مهاجمان تیم روی هم گلی به ثمر نرسانده اند.

اما سوالی که این جا مطرح است این است که عدم گلزنی مهاجمان تیم به ضعف و کیفیت پایین آن ها بازمی گردد یا مشکل از جایی دیگر است.

با توجه به کارنامه دو مهاجم نوک تراکتور یعنی حمزه یونس و مهرداد بایرامی نمی توان گفت تراکتور مهاجمان ضعیفی دارد. مهرداد بایرامی یکی از پدیده های لیگ سیزدهم بود و بعد از کریم انصاری فرد بهترین گلزن لیگ سیزدهم لقب گرفت. حمزه یونس هم بازیکن کارنامه داری است و فصل گذشته در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا بازی کرده است. تراکتور در این فصل کم گل زده ولی علت آن عدم گلزنی مهاجمانش نیست، بلکه موقعیت مناسب برای مهاجمان فراهم نشده است.

با نگاه به سیاهه نام هافبک های میانی تیم می توان دریافت که در بین آن ها هیچ یک خلاقیت لازم برای ارسال پاس هایی که منجر به خلق موقعیت شود را ندارند. البته بختیار رحمانی این کار را در فولاد به خوبی انجام می داد ولی رحمانی تراکتور با رحمانی فولاد فرسنگ ها فاصله دارد. این در حالی است که در فصل قبل تیموریان و فصول قبل تر از آن علی کریمی، دهنوی و کریمیان، به خوبی از پس بازیسازی برمی آمدند و خط حمله تیم را تغذیه می کردند.

حال باید دید تونی و همکارانش برای حل معضل بازیسازی تیم چه تدبیری می اندیشند. شاید اضافه کردن محرم نویدکیا بتواند مشکلات خط هافبک نه چندان خلاق تراکتور را حل کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “کلید معمای گل نزدن تراکتورسازی چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *