پست وبلاگ

حداقل روزانه ۲۱ ایرانی در سفرهای شهریور می‌میرند

رئیس پلیس راه کشور از مرگ ۵۵۶ نفر در صحنه تصادفات جاده‌ای در ۲۷ روز شهریور ماه خبر داد.

سرهنگ محمد حسین حمیدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آمار تلفات ترافیکی شهریور ماه جاده‌های کشور اظهار کرد: آمارهای به دست آمده از ابتدای شهریور تا پایان روز بیست و هفتم این ماه نشان می‌دهد که متاسفانه در ۲۷ روز نخست این ماه ۵۵۶ مسافر در جاده‌های کشور و در صحنه تصادف جان باخته‌اند.

رئیس پلیس راه کشور افزود: همچنین بر اثر وقوع تصادفات رخ داده در این بازه زمانی، ۶۴۳۸ نفر از هموطنانمان نیز مجروح شده اند.

وی ادامه داد: بر اساس تحلیل تصادفات رخ داده در شهریور ماه، واژگونی خودروها ۴۰ درصد از تلفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده که کارشناسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این واژگونی‌ها مشخصاً به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه به وقوع پیوسته است.

به گفته حمیدی سرعت و سبقت غیرمجاز جزو مهمترین عوامل مرگ مسافران در جاده‌های کشور پس از واژگونی است که هریک حدود ۲۰ درصد تصادفات فوتی را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس پلیس راه کشور در پایان با اشاره به افزایش سفرها همزمان با آخرین هفته شهریور ماه از هموطنان خواست که جداً از شتاب و عجله در حین رانندگی پرهیز کنند و به هیچ وجه با حالت خواب‌آلوده پشت رُل ننشینند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *