پست وبلاگ

همه گزینه های مردود تراکتورسازی

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تراکتور در حالی دست روی چند مربی مشهور گذاشته است که همگی این مربی ها بنوعی امتحان خود را پس داده اند، این نه از جهت مثبت بلکه برخی از آنها در بحث فنی، برخی در بحث ارتباط با هواداران و برخی در هردو به زبانی کارنامه آنچنان درخشانی از خود به جا نگذاشته اند، حالا باید دید مار گزیده دوبار از یک سوراخ گزیده می شود!؟

امیر قلعه نوعی
آمار از او به عنوان برترین سرمربی تاریخ ادوار لیگ برتر یاد می کند اما منتقدان وی چنین نظری ندارند، آنها می گویند امیر در تیم بدون فوق ستاره یک بازنده تمام عیار است. قلعه نوعی ۵ بار در تیم های سپاهان و استقلال قهرمان لیگ برتر شده است و سه بار هم در تیم پر ستاره تراکتور و استقلال و البته تیم کم ستاره مس کرمان عنوان نایب قهرمانی را بدست آورده است. او در دو فصل اخیر آمار چندان جالبی از خود در استقلال به جا نگذاشته است. بی انصافی ست که همه عملکرد وی را معطوف به وجود ستاره ها بدانیم، هرچه باشد قلعه نوعی در کنترل بی نظمی ها یک مربی همیشه موفق بوده است. هر ستاره ای که در تیم های قلعه نوعی به اندازه کافی تلاش نکند بدون شک برای همیشه از تیم وی بیرون گذاشته خواهد شد. اما پشت پرده مسائل بوجود آمده بین هواداران تراکتور، مدیریت زمان تراکتور و قلعه نوعی کینه توزی هایی بوجود آمده است. اینکه قلعه نوعی به نظر هواداران واقعاً تراکتوری ها را دور زد تا به تیم محبوبش استقلال بپیوندد یا اینکه اتفاقاتی بین قلعه نوعی و محمد حسین جعفری افتاد تا این مربی قید حضور در تراکتور را بزند بر ما معلوم نیست.

رسول خطیبی
خطیبی بیشتر از آنکه در قواره های یک سرمربی باشد یک استعداد یاب بزرگ است. خطیبی معمولاً در تیم های جوان راحت تر می تواند نتیجه بگیرد. تیم هایی که خود کاشف استعدادهای آنها باشد. بی دلیل نیست که او یک بار تا آستانه صعود با ماشین سازی پیش رفت و گسترش را با همان جوان هایی که از ماشین به آنجا برده بود کار نیمه تمام را تمام کرد. بزرگترین نقطه ضعف او دامن زدن به حواشی و سیر نزولی در نیم فصل های دوم است. به نوعی تمامی مربی ها پس از مدتی دست خطیبی را می خوانند. بانی بزرگترین حواشی بوجود آمده در فصل قبل خود خطیبی بود. او هنگامی که ببازد زمین و زمان را بهم می دوزد و اشتباهات خود را گردن نمی گیرد. شاید بهتر است تیم های جوان و پایه را به این مربی جوان بسپارند تا شاهد ظهور بیش از پیش استعدادهای منطقه فوتبال خیز آذربایجان باشیم.

فرهاد کاظمی
زمزمه هایی بر پیوستن این مربی به سیاه جامگان به گوش میخورد اگرچه در فوتبال ایران تا قراردادی منعقد نشود نباید خیلی چیزها را جدی گرفت. کاظمی بغیر از یک دوره موفق در سپاهان اصفهان، بیشتر از آنکه به خاطر موفقیت هایش سر زبان ها بیفتد به خاطر حاشیه های بی پایانش نقل قول محافل بوده است. او در گسترش فولاد، دیگر تیم تبریزی یک ناکام بزرگ بود، بیشتر از آنکه بفکر منافع باشگاهش باشد از هر تریبونی برای تبرئه کردن خود استفاده می کرد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید، اینکه گزینه های مردود شده دوباره مورد آزمایش مدیران تیم پرطرفدار تبریزی قرار میگیرند؟

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *