پست وبلاگ

گزینه های پشت پرده مدیریت برای نیمکت تراکتورسازی چه کسانی خواهد بود؟ابراهیم زاده، درخشان، اسکوچیچ و شاید کریمی

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ پس از استعفای تونی اولویرا در تمرین دیروز تراکتوری ها، سعید عباسی طی مصاحبه ی از ۵ گزینه مربیگری تیم تراکتورسازی پرده برداشت. وی امیر قلعه نویی، حسین فرکی، احد شیخ لاری، غلامرضا باغ آبادی و رسول خطیبی را به عنوان گزینه های مدنظر خود اعلام کرد.

با اعلام گزینه های هدایت تیم تراکتورسازی توسط عباسی، می توان سکاندار آینده سرخپوشان را حدس زد ولی این قضیه را هم نباید فراموش کرد که عباسی ممکن است گزینه های مخفی را برای هدایت سرخپوشان در نظر گرفته باشد. به هر حال مدیران باشگاه ها گزینه هایی برای جلوگیری از بازارگرمی مربیان نزد خود حفظ می کنند و پس از مذاکره بی سر و صدا، مربی جدید را انتخاب می نمایند.

کاری که در بین مدیران در سال های اخیر تازگی نداشته و مدیران عامل باشگاه های لیگ برتری برای جذب مربی یا بازیکن جدید از این ترفند برای تعدیل قرارداد مربی یا بازیکن جدید به کار می گیرند. در این صورت یک مدیر این فرصت را خواهد داشت تا وقتی که رسانه ها و هواداران متمرکز به مربیان خاصی هستند، در کمال آرامش بهترین گزینه ها را برای هدایت تیم بزرگ و ریشه داری مثل تراکتورسازی برگزیند. حالا سوال اینجاست که این گزینه های احتمالی آقای مدیر چه کسانی هستند؟

منصور ابراهیم زاده

ابراهیم زاده که در سالهای قبل همواره نام وی را به عنوان گزینه مربیگری تیم تراکتور شنیده ایم ولی هرگز این اتفاق نیافتاده است. وی هم اکنون در آمریکا به سر می برد و پس از قلعه نویی بهترین کارنامه را در لیگ برتر داراست. وی از سال ۸۷ سرمربیگری در لیگ برتر را آغاز کرده و دو نائب قهرمانی و یک سومی را تجربه کرده است و سابقه قهرمانی در جام حذفی و حضور در فینال جام باشگاه های آسیا را در کارنامه دارد. ابراهیم زاده اخیراً یکی از جانشین های فرکی در سپاهان مطرح شده بود که در نهایت استیماچ به این تیم رفت. با توجه به سوابق درخشان وی، ابراهیم زاده می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای هدایت تراکتورسازان باشد.

فیروز کریمی

مربی که به دلیل رفتار های خاصش، رسانه ها به او لقب آقای خاص فوتبال ایران را داده اند. کریمی به دلیل جنب و جوش کنار زمین شباهتی هم به تونی دارد که می تواند این گزینه نیز دور از انتظار نباشد. فصل قبل و زمانی که ملوان فانوس به دست برای رفتن به لیگ دسته یک کاملاً آماده بود، کریمی ملوان را نجات داده و توانست به رده سیزدهم جدول برساند. البته حاشیه های فراوان وی شاید مانع ورود به شهر تبریز شود. کریمی سابقه مربیگری در تبریز و تیم گسترش فولاد را نیز در کارنامه دارد.

دراگان اسکوچیچ

مربی کرواتی که با تیم ملوان به فوتبال ایران معرفی شد. وی فصل قبل به فولاد خوزستان رفت و این تیم را به رده دور از انتظار پنجمی رساند. اسکوچیچ با وجود اینکه همچنان هدایت این تیم اهوازی را بر عهده دارد ولی هواداران و مدیران باشگاه به شدت از عملکرد این فصل وی ناراضی بوده و رقم بالای فسخ قرارداد این مربی تنها عامل ماندگاری اسکوچیچ بوده است. تیم فولاد با مربیگری وی  با کسب تنها ۹ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار گرفته است. جدایی مربی کروات فولادی ها و پیوستن وی به تیم تراکتورسازی نیز یکی از احتمال ها محسوب می شود.

صمد مرفاوی

مربی که بعد از عملکرد ناموفق در تیم پیکان و سقوط به دسته پایین تر، فعلاً هدایت تیمی را بر عهده نگرفته است.

حمید درخشان

مربی دو فصل پیش تیم شهرداری تبریز، امسال به استراحت می پردازد. وی پس از برکناری از تیم پرسپولیس، مربیگیری تیمی را عهده دار نشد تا امسال یکی از گزینه های محتمل تیم تراکتورسازی لقب گیرد. درخشان هدایت این تیم تبریزی را در فصل ۹۰-۸۹ بر عهده گرفته است.

البته مربیانی نظیر محمود یاوری، غلامحسین پیروانی، ابراهیم قاسمپور، بیژن ذوالفقار نسب، اصغر شرفی، ناصر ابراهیمی، کربکندی و ضیایی نیز امسال مربیگری تیمی را بر عهده نگرفته و جزو مربیان بیرون از گود فوتبال ایران به حساب می آیند. با توجه به زمان اندک تا بازی آینده تراکتورسازی و بدهی های کلان باشگاه به نظر می رسد گزینه خارجی مدنظر هیئت مدیره باشگاه نباشد.

اینک معلوم نیست در فکر عباسی چه مربیانی گنجانده شده است. آیا بار دیگر هواداران و رسانه ها با نامی غیر از اسامی نامبرده شده برای هدایت سرخپوشان تبریزی روبرو خواهند شد یا مربی تراکتور از بین ۵ گزینه ذکر شده عباسی گزیده می شود. سوالی که با گذشت زمان جواب آن مشخص خواهد شد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *