پست وبلاگ

گزارش کامل تمرین دیروز سرخپوشان/روزی که حال هیچ کس خوب نبود، از سامان و شفیعی گرفته تا کاپیتان با اخلاق تیم

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تمرینات تیم تراکتورسازی تبریز طبق روال گذشته دیروز نیز از ساعت ۱۲:۳۰ در محل کمپ اختصاصی باشگاه برگزار شد و بازیکنان خود را برای بازی روز دوشنبه مقابل ملوان بندر انزلی آماده کردند.

سایت اکوتو، گزارش کامل این تمرین را که با حضور حدود ۳۰ نفر از هواداران برگزار شد و حاشیه های جالبی به دنبال داشت را آماده کرده که توجه شما را به خواندن مطالب زیر جلب می کنیم:

– این تمرین برخلاف روزهای گذشته به مدت دو ساعت و در هوای نسبتاً سرد شهر تبریز برگزار گردید که رفته رفته شاهد افزایش دما بودیم و در اوخر تمرین هوای این شهر در مطلوب ترین شرایط ممکن قرار داشت.

– اولین بازیکنی که خود را به تمرین رساند، حمزه یونس مهاجم تونسی این تیم بود که زودتر از بقیه بازیکنان به کارهای آمادگی جسمانی پرداخت. این حرکت حمزه نشان از انگیزه بالای وی برای موفقیت در بازی های آینده تیم می باشد.

– سامان نریمان جهان در ابتدای تمرین در درون قفس توری تراکتوری ها قرار گرفت و با سر و صدا و کری های خود باعث ایجاد شور و نشاط زیادی در بین بازیکنان شد.

– تونی اولویرا پس از ورود به زمین با سرپرست تراکتورسازان، ایوب ذوالفقاری صحبت کوتاهی داشت و درباره صدور کارت بازی چند تن از بازیکنان امید برای استفاده کردن از آنها در بازی های تیم بزرگسال تراکتورسازی به گفت و گو پرداخت.

– تونی قبل از صحبت با بازیکنان، با اعضای کادرفنی خود به مدت ۱۵ دقیقه در زمین چمن جلسه ای داشت و در مورد تمرین نکاتی را گوشزد کرد. آنتونیو کاردوسو اولیویرا، علیرضا پژمان، قادر رحیم زاده و رودولفو لوئیز کوریا افراد حاضر در این گفت و گو بودند.

– احمد عبدالله زاده آخرین بازیکن بود که خود را سر تمرین رساند و حدود ۲۰ دقیقه تاخیر داشت.

– سینا عشوری، مهرداد بایرامی و فردین عابدینی از غائب های تیم در این تمرین بودند که دلیل این غیبت مصدومیت این بازیکنان بود.

– تونی پس از پایان صحبت با اعضای کادرفنی بازیکنان تیم را دور خود جمع کرد و پس از صحبت های کوتاه، بازیکنان به نرم دوی دور میدان پرداختند و دروازه بانان تیم نیز زیر نظر رویی جرج دوسانتوس به تمرین پرداختند.

– تونی به طور متناوب با امیر مختاری، مترجم خود صحبت می کرد.

– پس از نرم دوی بازیکنان، آنتونیو بازیکنان تیم را به دو دسته تقسیم کرده و بازی گل کوچیک را ترتیب داد. این دسته بندی بر حسب بازیکنان ثابت و ذخیره تیم انجام شد.

– علیرضا پژمان نیز به این بازی اضافه شده و همراه دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت.

– تونی که آشفتگیش کاملاً مشهود بود این تمرین را نظاره می کرد و بیشتر نکات فنی توسط پسر وی به بازیکنان منتقل می شد.

– در این تمرین تونی شیوه مشابه تمرین های هموطنش، کارلوس کیروش را پیاده کرد. بختیار رحمانی به عنوان بازیکن مشترک دو گروه انتخاب شده بود و توپ ها را او در بین بازیکنان پخش میکرد. کیروش نیز در تمرینات تیم ملی از همچنین روشی برای تمرین بازیکنان بهره می گرفت و از جواد نکونام به عنوان بازیساز و بازیکن مشترک بهره می برد.

– ایرانپوریان و ثاقبی تنها بازیکنانی بودند که در لباس ذخیره ها حضور پیدا کردند. به جای این دو بازیکن از حمودی و نریمان جهان در تیم ثابت ها به کار گرفته شد که به نظر می رسد این بازیکنان تعویض های تونی در بازی آینده خواهند بود.

– تونی اولویرا بازیکنان را به صورت انفرادی فرا می خواند و نکات فنی و اشتباهاتشان را به آنها گوشزد می کرد.

– پس از این بازی گل کوچیک، آنتونیو تمرینات مدافعان تیم را برعهده گرفت و به صورت اختصاصی با آنها کار کرد. تونی نیز نظاره گر تمرینات تاکنیکی هافبک ها و مهاجمان بود و نقشه ها مختلفی برای دست یابی به گل را امتحان نمود.

– عمده این تمرینات، سانتر از جناحین و کارهای ترکیبی بود و کادر فنی نیز به دقت عملکرد آنها را زیر نظر داشتند.

– حمزه یونس در این تمرینات نقش فریب مدافعان را بر عهده داشت. توپ های ارسالی به روی سر وی با رد توپ حمزه روبرو می شد تا بازیکن پشت سری بتواند با استفاده از غافلگیری دروازه را باز کند.

– حدود نیم ساعت به پایان تمرین، یک بازی دستگرمی بین بازیکنان اصلی و بازیکنان ذخیره انجام گردید.

– خالد شفیعی که تمرکز کافی برای انجام تمرین را نداشت، چندین بار با تکل های خشن باعث عصبانیت بازیکنان شد. در صحنه ای به دلیل برخورد شفیعی با بختیار رحمانی، این دو بازیکن درگیری لفظی کوچکی با یکدیگر داشتند که این قضیه فیصله یافت.

– نریمان جهان که انگیزه فراوانی برای کسب اعتماد سرمربی تیم داشت، در طول این بازی دستگرمی سر و صدای زیادی ایجاد می کرد و از هر بازیکن صاحب توپ درخواست پاس را داشت که سرانجام با واکنش ثاقبی روبرو شد. پس از پایان تمرین نیز ایرانپوریان و رفیعی حسابی از دست این بازیکن عصبانی بودند و پایان تمرین را با حاشیه هایی روبرو کرد. ایرانپوریان کاپیتان تیم که قبل از این او را به عنوان یک بازیکن بی حاشیه دیده بودیم، با صدای بلند از عملکرد نریمان جهان اعلام نارضایتی کرد. اما این قضیه با دخالت مهرداد طهماسبی پایان یافت. تونی در پایان نریمان جهان را احضار کرد و صحبتی با این بازیکن جوان داشت. پس از این صحبت سامان با عصبانیت زودتر از بقیه محل تمرین را ترک کرد و معلوم نشد بین او و تونی چه صحبتهایی رد و بدل شده است.

– خالد شفیعی، بازیکن پر حاشیه تمرین دیروز نیز به نزد تونی آمد و صحبت نسبتاً طولانی تری با وی داشت. به نظر می رسد این صحبت های تونی برای آرام کردن شفیعی باشد.

– مهرداد طهماسبی با مترجم تونی حرف زد و سوال هایی در مورد تعطیلی چند روزه لیگ برتر تا جام حذفی داشت تا این چند روز را از سرمربی خود مرخصی گرفته و بازیکنان به شهرهایشان بروند.

– پس از ترک همه ی بازیکنان، رفیعی و حمزه به عنوان ایستگاهی زن های پای راست و رمسی و آقایی به عنوان ایستگاهی زن های پای چپ به تمرین کوتاهی پرداختند. اخباری نیز در درون دروازه ایستاده بود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *