پست وبلاگ

قیمت هر اونس طلابه رقم ۱۰۷۹ دلار و ۲۰ سنت رسید

به گزارش اکوتو ، کاهش ارزش دلار موجب شد تا طلا امروز رشد قیمت دو جلسه گذشته خود را حفظ کند، اما کاهش قیمت نفت و ابهام در مورد روند افزایش های آینده نرخ بهره در آمریکا موجب شد که رشد قیمت فلز زرد محدود باشد.
در حالی که قیمت طلا در نتیجه افزایش حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در اواخر هفته گذشته تقویت شده، از سر گیری خروج سرمایه از این صندوق در هفته جاری  نشان می دهد که سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از افزایش ۲٫۵ درصدی در طی دو جلسه گذشته، امروز با اندکی تغییر به رقم ۱۰۷۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.
قیمت فلز زرد روز دوشنبه همزمان با کاهش ارزش دلار افزایش یافت. ارز دلار پس از آن افزایش یافت که آمارهای فدرال رزرو شعبه شیکاگو نشان داد که رشد اقتصاد آمریکا در ماه نوامبر پایین تر از رقم متوسط بوده است.
جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی گفت: «جهش در میزان تقاضا برای سرمایه گذاری در صندوق های سمرایه گذاری پس از مجموعه ای از کاهش ها در جریان چند سال اخیر قابل توجه بوده است، اما فلز زرد احتمالا برای ادامه افزایش قیمت به انباشت بیشتر سرمایه نیاز داردن»
«یک عامل بازدارنده مهم در مقابل افزایش قیمت طلا قیمت پایین نفت و سایر کالاها به طور کلی است.»
قیمت نفت روز دوشنبه به پایین ترین رقم از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسید. کاهش های بیشتر قیمت نفت می تواند نگرانی ها از کاهش نرخ تورم را افزایش دهد. کاهش نرخ تورم تاثیری منفی بر قیمت طلا دارد.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه شاهد افزایش حدودا ۱۹ تنی بود، که اولین افزایش در ۲ ماه گذشته و بزرگترین افزایش در ۴ سال اخیر بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *