پست وبلاگ

قول ناجا برای برداشتن برخی محدودیت‌های گردشگری

قول ناجا برای برداشتن برخی محدودیت‌های گردشگری

سرگرد محمدی در همایش گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به برخوردهای ناجا درباره گردشگران خارجی از جمله محدودیت‌های نشستن خانم‌ها در صندلی‌های جلوی اتوبوس‌ها اظهار داشت: طبق رایزنی‌هایی که با جامعه تورگردانان داشتیم درصدد هستیم تا این مشکل دیگر ایجاد نشود و اگر احیانا در استانی و پاسگاهی برخورد سلبی نسبت به نشستن خانم‌ها بر روی صندلی‌های جلوی اتوبوس داشتند گزارش آن به ناجا اعلام شود، بررسی خواهیم کرد ولی تمام تلاش این است تا این مشکل دیگر رخ ندهد.

رانندگانی که مقررات را رعایت نمی‌کنند

وی همچنین درباره محدودیت‌های پلیس راهور برای ۹ ساعت رانندگی رانندگان اتوبوس‌های گردشگری نیز توضیح داد: به واقع برخی از این محدودیت‌ها به نفع گردشگر است، زیرا معتقد هستیم که بعضی از رانندگان مقررات را رعایت نمی‌کنند و اگر این محدودیت‌ها لحاظ نشود به خصوص گردشگر خارجی در مسیرهای جاده‌‌ای به خطر می‌افتد، ولی در مجموع تمام تصمیمات ناجا به سمتی است که به صنعت گردشگری ضرر وارد نشود.

محمدی در پاسخ به گلایه یکی از راهنماهای گردشگری در خصوص برخورد نامناسب نسبت به گردشگر ۸۲ ساله عنوان کرد: بنده شخصا از چنین برخوردهای سلیقه‌ای عذرخواهی می‌کنم، ولی بدانید که این برخوردها سلیقه‌ای است وگرنه ما آرزو داریم که در حوزه ناجا همه پلیس‌های ما خندان باشند تا گردشگرانی که مکرر به ایران سفر می‌کنند بتوانند این تغییر چهره خوب پلیس را لمس کنند.

مشکل دریافت کد رمز برای راهنمایان گردشگری

رئیس حراست ویژه مهاجرت و گذرنامه پلیس ناجا در پاسخ به انتقاد دیگری نسبت به مشکل دریافت کد رمز برای راهنمایان گردشگری پاسخ داد: طی پروسه‌ای که تا چند وقت دیگر به اجرا درمی‌آید، مشکل کد رمز نیز کمتر خواهد شد و دیگر شاهد برخوردهای سلیقه‌ای درباره این موضوع در ناجا نخواهیم بود.

وی درباره گلایه یکی از راهنمایان گردشگری در زمینه ترافیک تهران و اینکه چرا اجازه نمی‌دهند اتوبوس‌های مخصوص گردشگری از لاین ویژه استفاده کنند، پاسخ داد: مشکل ترافیک معضلی است که نیاز به تصمیمات مسئولان عالی‌رتبه‌تر پلیس دارد.

کد رمز را باید شرکت‌های طرف قراداد با راهنمایان گردشگری ارائه کنند

در ادامه نشست پرسش و پاسخ در حاشیه گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان کشور در توضیح نحوه دریافت کد رمز برای راهنمایان گردشگری پاسخ داد: وظیفه ناجا نیست که به‌طور مستقیم کد رمز را در اختیار راهنمایان گردشگری قرار دهد و این وظیفه را به شرکت‌های مربوطه محول کرده است؛ به این ترتیب که به تمام شرکت‌های مربوطه اعلام کرده که رسماً این کدها را دریافت کنند و در اختیار راهنمایان گردشگری‌ای که با آنها ارتباط دارند، قرار دهند.

پلیس دیدگاه خود را نسبت‌به ورود گردشگران خارجی اصلاح کند

در پایان، یکی از راهنمایان گردشگری حاضر در این گردهمایی با خطاب قرار دادن سرگرد محمدی رئیس حراست ویژه مهاجرت و گذرنامه پلیس ناجا گفت: ما راهنمایان گردشگری نمی‌توانیم در وظایف ذاتی پلیس دخالت کنیم، ولی با توجه به رخداد‌های بین‌المللی که در نگرش مثبت جهانیان به ایران سودمند است، از پلیس نیز درخواست داریم رویکرد و دیدگاه خود را نسبت‌به ورود گردشگران خارجی و محدودیت‌هایی که برای آنها قائل بود، اصلاح کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *