پست وبلاگ

قیمت نفت به ۵۰ دلار رسید

قیمت نفت روز سه شنبه در نتیجه خریدهای فرصت طلبانه افزایش یافت، اما انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی که پیش بینی کرده فزونی عرضه در بازار در سال ۲۰۱۶ نیز ادامه پیدا کند، موجب شد رشد قیمت محدود باشد.
انتشار اخباری در مورد افزایش تولید اوپک و پیش بینی رشد ذخایر نفت خام آمریکا موجب شد تا قیمت نفت در روز دوشنبه بیش از ۵ درصد افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش ۲ دلار و ۷۹ سنتی در جلسه قبل، امروز همزمان با بازگشت تجار به بازار، ۴۰ سنت افزایش یافت و به ۵۰ دلار و ۲۶ سنت رسید.
قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از کاهش ۲ دلار و ۵۳ سنتی دیروز، امروز ۴۰ سنت افزایش یافت و به ۴۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.
اما تجار و تحلیلگران گفتند، بعید است این روند افزایشی دوام داشته باشد.
بانک بارکلیز اعلام کرد: «ما فکر می کنیم که قیمت ها احتمالا به دلیل تضعیف تقاضا، افزایش ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی و کاهش محدود عرضه، مطابق پیش بینی های قبلی مان، در ادامه این دوره سه ماهه روند قیمت نفت افزایشی نخواهد بود.»
موسسه ای بی ان آمرو علام کرد، به رغم احتمال افزایش تقاضا، کاهش تولید در آمریکا و افزایش ریسک های  افزایشی، در سال ۲۰۱۶ لغو تحریم های ایران قیمت  نفت را در حد پایین تر از متوسط سال های اخیر نگه خواهد داشت.
هانس وان کلیف، تحلیلگر بازار نفت گفت: «ما همچنان پیش بینی می کنیم که قیمت نفت شاهد افزایش ملایمی باشد و همچنان در فاصله قابل توجهی نسبت به متوسط قیمت سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ باقی بماند.»
آژانس بین المللی انرژی امروز در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد که بازار جهانی نفت حداقل برای یک سال دیگر نیز با فزونی عرضه مواجه خواهد بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *