پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۱۰۷ دلار رسید

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای بازار کار آمریکا هستند که می تواند به ارزیابی بهتر وضعیت اقتصاد آمریکا و زمان افزایش نرخ بهره در این کشور کمک کند، قیمت طلا روز جمعه برای ششمین جلسه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین رقم ۲ هفته اخیر رسید.
اقتصاد دانان شرکت کننده در یک نظرسنجی انتظار دارند، تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه سپتامبر به ۲۰۳ هزار مورد برسد و بالاتر از ۱۷۳ هزار مورد ماه اوت باشد.
انتشار گزارشی قوی از بازار کار آمریکا از این نظر حمایت خواهد کرد که اقتصاد این کشور با قدرت در حال ترمیم است و فدرال رزرو می تواند امسال نرخ بهره را افزایش دهد. این اقدام می تواند موجب کاهش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز ۷ دلار کاهش یافت و به ۱۱۰۷ دلار رسید که پایین ترین رقم از ۱۶ سپتامبر تاکنون بود.
قیمت طلا از ابتدای هفته تاکنون حدود ۳ درصد کاهش یافته که بیشترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به ۲۴ جولای تاکنون بوده است.
بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده که زمان افزایش نرخ بهره به آمارهای اقتصادی بستگی خواهد داشت. افزایش نرخ بهره می تواند تقاضا برای طلا را کاهش دهد و موجب رشد ارزش دلار شود.
گزارش های قوی موسسه ای دی پی از فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش خصوصی آمریکا در روز چهارشنبه این احتمال را تقویت کرده که گزارش کلی بازار کار آمریکا نیز قوی باشد.
دیگر آمارهای اقتصادی منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که کاهش فعالیت های تولیدی نتوانسته موجب افزایش قیمت طلا شود، زیرا در آستانه انتشار گزارش بازار کار آمریکا تجار از خریدهای بزرگ خودداری می کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *