پست وبلاگ

قیمت طلا کاهش یافت

در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در آمریکا هرگونه تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا به دلیل افت شاخص ها در بازارهای بورس را خنثی کرده، قیمت طلا پس از دو جلسه کاهش، امروز تغییر چندانی را شاهد نبود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش ۱٫۲ درصدی در جلسه قبلی، امروز نیز ۵ دلار کاهش یافت و به ۱۱۳۴ دلار رسید.
سخنرانی های چند مقام فدرال رزرو آمریکا که برای این هفته برنامه ریزی شده، از روز دوشنبه آغاز شده، اما نظرات متفاوت سیاستگذاران، سوالات بیشتری در مورد توانایی فدرال رزرو برای مدیریت پیامی که می خواهد به بازارها ارسال کند ایجاد کرده است.
ویلیام دادلی، رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو شعبه سانفرانسیسکو، هر دو از افزایش نرخ بهره در سال جاری حمایت کرده و گفته اند انتظار دارند نرخ بهره به سمت ۲ درصد مورد هدف فدرال رزرو حرکت کند. اما چارلز اوانز، رئیس فدرال رزرو شعبه شیکاگو موضعی متفاوت گرفته و خواستار باقی ماندن نرخ بهره در نزدیکی صفر درصد تا اواسط سال ۲۰۱۶ شده است.
چند مقام دیگر فدرال رزرو نیز قرار است این هفته سخنرانی کنند و این موجب شده تا تمرکز بازار عمدتا روی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا باقی بماند. تجار همچنین به دقت آمارهای اقتصادی از جمله آمار بازار کار آمرکیا را که قرار است روز جمعه منتشر شود رصد خواهند کرد تا میزان سلامت اقتصاد آمریکا را ارزیابی کنند.
از ابتدای امسال تاکنون به دلیل نگرانی از افزایش نرخ بهره و آسیب دیدن تقاضا برای طلا، قمیت فلز زرد حدود ۴ درصد افت داشته است.
نگرانی ها از افزایش نرخ بهره، هرگونه تاثیر مثبت افت ارزش دلار وسقوط شاخص ها در بازارهای بورس بر بازار طلا را خنثی کرده است.
شاخص ها در بازارهای جهانی و قیمت کالاها در روز دوشنبه کاهش داشت که عمدتا ناشی از نگرانی ها از اقتصاد چین و سایر بازارهای بزرگ نوظهور بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *