پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۰۸۴ دلار رسید

قیمت طلا امروز افزایش یافت، اما با توجه به تقویت ارزش دلار و تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه آینده، فلز زرد همچنان در مسیر به پایان رساندن هفته در نزدیکی پایین ترین رقم بیش از ۵ سال اخیر باقی ماند.
دومینیک اشنادر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما همچنان بازار را کاهشی ارزیابی می کنیم و پیش بینی می کنیم قیمت طلا در کوتاه مدت به ۹۸۵ دلار برسد… دلیل این پیش بینی روشن است. فدرال رزرو قرار است نرخ بهره را افزایش دهد، ارزش دلار افزایش بیشتری خواهد یافت و در این فضا باقی ماندن فلز زرد در قیمت های فعلی دشوار خواهد بود.»
تقویت ارزش دلار آمریکا به تقاضا برای کالاهای قیمت گذاری شده به دلار آسیب می زند، زیرا آنها را برای دارندگان سایر ارزها گرانتر می کند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با یک دلار افزایش به ۱۰۸۴ رسید. قیمت ها روز چهارشنبه به پایین ترین رقم در بیش از ۵ سال اخیر یعنی ۱۰۶۴ دلار و ۹۵ سنت رسید و در مسیر به پایان بردن هفته بدون تغییر قابل توجه قیمت قرار دارد.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۷ درصد افزایش به ۱۰۸۶ دلار رسید.
درخواست ها برای دریافت مقرری بیکاری در آمریکا هفته گذشته کاهش یافت، در حالی که مقیاس تولید اقتصادی آمریکا در ماه اکتبر مجددا افزایش یافت که نشان دهنده سلامت اقتصاد آمریکا بود و می تواند فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره در ماه آینده تشویق کند.
ارزش دلار پس از افزایش اخیر و رسیدن آن به بالاترین رقم ۷ ماه گذشته در برابر سبد ارزهای جهانی، امروز بدون تغییر بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *