پست وبلاگ

قیمت طلا به بالاترین رقم ۷ هفته اخیر رسید

اکوتو ؛ کاهش ارزش دلار و احتمال اینکه فدرال رزرو امسال نرخ بهره را افزایش ندهد موجب شد تا قیمت طلا امروز به بالاترین رقم ۷ هفته اخیر برسد.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم ۱۱۶۶ دلار و ۶۰ سنت در معاملات اولیه امروز که بالاترین رقم از ۲۴ اوت تاکنون بود، با ۰٫۸ درصد افزایش نسبت به جلسه پیش به ۱۱۶۶ دلار و ۲۶ سنت رسید. ارزش دلار آمریکا در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر قرار داشت.
پس از آنکه صورت مذاکرات نشست سپتامبر فدرال رزرو نشان داد که بانک مرکزی آمریکا در مورد انقباضی کردن سیاست پولی خود بسیار محتاط است، قیمت فلز زرد در جلسه گذشته ۱٫۶ درصد افزایش یافت.
فعالیت تجاری در آسیا به دلیل تعطیلی بازارهای ژاپن کم حجم تر از حد معمول بود. بازارهای آمریکا نیز روز دوشنبه به دلیل تعطیلات بسته خواهد بود.اما سرمایه گذاران مشتاق شنیدن آمارها در مورد نرخ تورم، خرده فروشی و تولیدات صنعتی امریکا هستند که قرار است اواخر این هفته منتشر شود.
هووی لی، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیچرز در این باره گفت: «ما انتظار نداریم آمارهای اقتصادی آمریکا خیلی خوش بینانه باشد.» وی افزود «بنابراین ممکن است ارزش دلار این هفته پایین تر هم بیاید. این می تواند موجب افزایش قیمت طلا و رسیدن آن به رقم ۱۱۸۰ دلار شود.»
آمارهای نه چندان مثبت از اقتصاد آمریکا می تواند فشار بر فدرال رزرو را افزایش دهد تا افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیاندازد.بازارها اکنون انتظار دارند که اولین افزایش نرخ بهره در آمریکا در طی یک دهه گذشته در اوایل سال ۲۰۱۶ اتفاق بیافتد.
به تاخیر افتادن افزایش نرخ بهره می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود، هرچند ابهام در مورد زمان افزایش نرخ بهره می تواند در کوتاه مدت بر قیمت ها تاثیر بگذارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *