پست وبلاگ

قیمت نفت افزایش یافت

در حالی که تحلیلگران می گویند فزونی عرضه نفت و تقویت ارزش دلار همچنان بر بازار انرژی سایه خواهد افکند، قیمت نفت پس از کاهش ۲ درصدی در جلسه گذشته، امروز اندکی افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۶ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز ۱۸ سنت افزایش داشت و به ۴۸ دلار و ۱۶ سنت رسید.
اما این افزایش ها پس از کاهش شدید قیمت در روز گذشته اتفاق افتاد که ناشی از افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا بود. تحلیلگران گفتند فزونی عرضه همچنان بازار نفت را تحت فشار قرار خواهد داد.
موسسه تحقیقاتی بی ام آی، یکی از موسسات وابسته به گروه اعتبار سنجی فیچ گفت: «با توجه به بالا بودن تولید نفت تولید کنندگان اصلی، کاهش تولید نفت شیل آمریکا برای برقراری توازن در بازار مواجه با مازاد عرضه در ۲ سال آینده کافی نخواهد بود.»
این موسسه افزود: «آمریکا، روسیه و اوپک در مجموعا بیش از ۵۰ درصد نفت جهان را تولید می کنند و تولید این تولید کنندگان در سال ۲۰۱۵ به رغم تضعیف تولید در آمریکا، افزایش یافته است.»
بانک سرمایه گذاری نیتیکسیس فرانسه اعلام کرد، « اخیرا نشانه های کمی مشاهده کرده که نشان دهنده تغییر روند در بازارهای نفت است… تا جایی که فزونی عرضه در بازار  باقی است، قیمت نفت تحت فشار باقی خواهد ماند.»
تقویت ارزش دلار نیز یک عامل کاهشی در بازارهای کالا است زیرا موجب می شود واردات برای کشورهایی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند گران تر شود.
ارزش دلار از اوایل ماه اکتبر تاکنون در مقابل سبد ارزهای معتبر جهانی حدود ۵ درصد افزایش یافته است، زیرا بازارها انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا اولین بانک مرکزی ای باشد که بعد از بحران مالی ۲۰۰۹/۲۰۰۸ نرخ بهره را افزایش می دهد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *