پست وبلاگ

قیمت نفت افزایش یافت

در حالی که تعداد سکوهای حفاری نفت در آمریکا برای ششمین هفته متوالی کاهش یافته، و سرمایه گذاران در انتظار آمارهای تجاری چین در اواخر این هفته هستند، تا ببینند آیا رشد اقتصادی دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان باز هم کندتر می شود یا نه، قیمت نفت امروز افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۴۰ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز ۳۹ سنت افزایش داشت و به ۵۳ دلار و ۴ سنت رسید.
شرکت خدمات نفتی بیکر هاگز روز جمعه اعلام کرد، تولید کنندگان نفت در آمریکا در یک هفته منتهی به ۹ اکتبر، تعداد سکوهای حفاری خود را ۹ مورد کاهش داده و تعداد کل سکوها را به ۶۰۵ مورد رسانده اند. این رقم پایین ترین تعداد سکوهای فعال حفاری در آمریکا از جولای ۲۰۱۰ تاکنون محسوب می شود. حفاری کنندگان در طی ۵ هفته قبل نیز، مجموعا ۶۱ سکو را از دور خارج کرده بودند.
از زمان رسیدن تعداد سکوهای حفاری به بالاترین رکورد خود (۱۶۰۹ مورد) در سال گذشته در همین هفته، متوسط کاهش هفتگی تعداد سکوهای فعال به ۲۰ مورد رسیده است.
گلدمن ساکس در واکنش به این آمارها اعلام کرد: «تعداد فعلی سکوهای حفاری نشان می دهد که تولید نفت آمریکا به صورت پی در پی بین سه ماهه دوم ۲۰۱۵ و سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ به میزان ۲۵۵ هزار بشکه در روز در حال کاهش است.»
کند شدن فعالیت های حفاری در آمریکا موجب افزایش حدودا ۱۱ درصدی قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در ماه جاری شده است.
آمارهای اواخر هفته از اقتصاد چین که با آمارهای میزان واردات و صادرات در روز پنجشنبه شروع خواهد شد، احتمالا حکایت از تضعیف بیشتر اقتصاد چین خواهد داشت.
با این وجود، تاکنون قیمت نفت از ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا سود برده است.
ارزش دلار آمریکا در مقابل سبد ارزهای معتبر جهانی امروز در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر در نوسان بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *