پست وبلاگ

قیمت نفت به ۵۷ دلار رسید

قیمت نفت در معاملات کم حجم امروز بازار آسیا تحت تاثیر قطع برق در بزرگترین میدان نفتی انگلیس شاهد افزایش نسبی بود، اما ریسک افزایش عرضه ناشی از توافق هسته ای ایران و آمارهای اقتصادی غیریکدست موجب شد قیمت ها افزایش بیشتری نداشته باشند.
تصمیم روز پنجشنبه  مبنی بر از سر گرفتن تامین مالی یونان در آستانه ورشکستگی، این کشور را قادر ساخت تا اقساط بدهی های خود را پرداخت کند و موجب افزایش احساس ریسک در بازار شود.
جاناتان بارات، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بازار واقعا تلاش می کند آنچه در حال رخ دادن است را هضم کند. ظاهرا فعلا  تمام مسائل ژئوپلتیک برطرف شده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۵ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز ۱۳ سنت افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۵ سنت رسید.
قیمت نفت خام آمریکا در این هفته ۳٫۵ درصد کاهش داشته و در آستانه ثبت سومین هفتگی کاهشی قرار دارد. قیمت نفت برنت هم با بیش از ۳ درصد کاهش در مسیر سومین هفته کاهشی واقع شده است.
چند تاجر گفتند، میدان بوزارد انگلیس در دریای شمال روز پنجشنبه پس از پشت سر گذاشتن مشکلاتی در چهارشنبه شد، تعطیل شد. انتظار می رود این میدان فعالیت خود را تا روز جمعه از سر بگیرد.
با این وجود بازار همچنان با فزونی روزانه حدود ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز مواجه است و چشم انداز افزایش صادرات نفت ایران در ماه های آینده نیز بر بازار سایه افکنده است.
بارات افزود: «اینجا تمرکز اصلی روی ایران است که ۳۰ میلیون بشکه نفت دارد که می خواهد روانه بازار کند… بازار واقعا می خواهد بداند که چه بلایی قرار است با این بشکه های نفت سرش بیاید.»

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *