پست وبلاگ

تاثیر ظرفیتهای گردشگری قشم در تعاملات بین المللی

به گزارش اکوتو ،عبدالجواد کمالی پیش ازظهر پنجشنبه در همایش دوستداران قشم و بررسی راهکار رونق گردشگری بیان داشت: جزیره قشم از زمان استقرار مدیران مختلف منطقه آزاد در قشم دورانهای مختلفی را تجربه کرده است، نخستین تیم مدیریتی در جزیره با نگاهی اقتصادی توسعه را آغاز کرد. دومین تیم مدیریتی جزیره قشم را به عنوان هاب انرژی معرفی کردند. در تیم سوم مدیریتی شاهد توسعه نیروی انسانی بوده ایم و در مدیریت فعلی ظرفیتهای گردشگری مورد توجه است.

وی عنوان کرد: در حوزه اقتصاد و تعاملات جهانی می توان با سلاح گردشگری شاهد پیشرفت و افزایش توان رایزنی ها بود. اقتصاد بسیاری از کشورهای دنیا از محل توریست و صنعت گردشگری می چرخد.

کمالی افزود: قشم یکی از جزایر مهم در خلیج فارس با ظرفیت های فراوان گردشگری است. عجایب هفتگانه تنها بخشی از ظرفیت های گردشگری فرهنگی است. جنگلهای حرا، غار نمکی و بسیاری دیگر از ظرفیتها می تواند نقش موثری در رونق اقتصادی جزیره و منطقه داشته باشد.

وی اظهارداشت: جنگل های حرا می تواند در چرخه اقتصادی منطقه موثر باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *