پست وبلاگ

قزوین ‌به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی، سایت موزه در منطقه سگز آباد استان قزوین راه‌اندازی می‌شود.

محمدعلی حضرتی‌ها در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی میراث فرهنگی تبدیل استان قزوین به قطب گردشگری کشور است، اظهار داشت: سایت موزه در منطقه سگزآباد با بیش از ۹ هزار سال قدمت راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: این منطقه با ۹ هزار سال قدمت از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است که می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی جذاب باشد که با راه‌اندازی این سایت موزه به رونق گردشگری در استان قزوین نیز کمک می‌شود.

حضرتی‌ها با اشاره به تعداد موزه‌های فعال در استان قزوین، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ موزه در استان قزوین فعال بوده که در هفته میراث فرهنگی نیز بازدید برای دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی رایگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: خانه تشکل‌های دوستدار میراث فرهنگی در خانه تاریخی زعیم نیز در هفته میراث فرهنگی در استان قزوین افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان با حضور در موزه‌ها به ثبت مستندات می‌پردازند، اظهار داشت: دانش‌آموزان به دو صورت مصور و مکتوب مشاهدات و احساسات خود را درباره بازدید از موزه‌های استان قزوین بیان می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه طرح مرمت‌گران، باستان‌شناسان و موزه‌داران کوچک در این هفته اجرا می شود، اظهار داشت: این طرح با همکاری آموزش و پرورش استان قزوین اجرا می‌شود تا دانش آموزان ابتدایی علاقه‌مند در آن مشارکت کنند.

حضرتی‌ها گفت: در این برنامه‌ها کودکان با حفاری‌های غیر مجاز و تبعات آن برای میراث فرهنگی و با نحوه حضور در موزه‌ها آشنا می‌شوند تا بتوان احساس صیانت از میراث فرهنگی را در دانش‌آموزان تقویت کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *