پست وبلاگ

گردشگری «غذا» به اقتصاد روستا جان می‌دهد

مرتضی رحمانی موحد – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در حاشیه بازدید از جشنواره “سفره ایرانی; فرهنگ گردشگری” در رامسر با بیان مطلب فوق افزود: این جشنواره با هدف جریان سازی عمومی برای توجه به غذای ایرانی و محلی و ایجاد تغییرات در کیفیت و خدمات رستورانها برگزار می‌شود.

رحمانی موحد افزود: تعدد و تنوع غذای محلی در جای جای ایران فرصت کم نظیری برای جذب گردشگران است. این غذاها را باید در منوی رستورانها و مراکز پذیرایی جای داد تا زمینه دسترسی فراهم شود.

معاون گردشگری کشور به تنوع غذاهای شمالی که رنگ وبوی طبیعت این خطه را دارد اشاره کرد و گفت: فرهنگ غذا در شمال بسیار غنی است. این داشته‌های خوراکی می‌تواند سهم درامدی از صنعت گردشگری را برای مردمان شمالی افزایش بخشد.

رحمانی موحد اظهار داشت:گردشگری غذا به اقتصاد روستا, دامداری, طیور و شیلات و محصولات کشاورزی صنعت غذایی وابسته است و این بخش‌ها را نیز رونق می‌بخشد.

به گزارش chtn – با توجه به نیاز احساس شده در رابطه با احیای ظرفیت‌ها و معرفی آشپزی ایرانی با غذاهای بومی و سنتی و به‌کارگیری آن به‌عنوان امتیازی شاخص در توسعه صنعت گردشگری کشور، راه‌اندازی سلسله جشنواره‌های «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» متناسب با شرایط فرهنگی و اقلیمی ۸ منطقه کشور در دستور کار قرار گرفت که نخستین نمونه آن در استان مازندران از ۳۰ تیرماه تا یکم مرداد با حضور استانهای گیلان, قزوین,گلستان و مازندران در تلکابین رامسر در حال برگزاری است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *