پست وبلاگ

هم تیمی قلعه نویی با قاتل فصل گذشته خود/چهارتایی شدن استقلال در ورزشگاه آزادی+پوستر اختصاصی

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته چهاردهم از سری مسابقات لیگ ۱۵ به مصاف تیم صدر نشین لیگ برتر خواهد رفت. تیم استقلال تهران با کسب ۷ برد، ۵ تساوی و یک باخت و کسب ۲۶ امتیاز از ۳۹ امتیاز ممکن در صدر جدول رقابتهای لیگ برتر تکیه زده است. سرمربیگری این تیم پایتخت نشین بر عهده پرویز مظلومی می باشد.

اما تیم تراکتورسازی پس از اعمال تغییرات عمده در نیمکت خود و جایگزینی امیر قلعه نویی، اوضاع متفاوت تری نسبت به تیم حریف دارد. قلعه نویی که تنها ۳ روز از حضور در نیمکت تراکتورسازان می گذرد، به نظر می رسد در این مدت کوتاه تنها با مسائل روحی و روانی تیم دست و پا نرم کرده تا بتواند آن را سامان دهد. وی همچنین حاشیه های سنگین تیم را که با آمدن وی به حداکثر رسیده بود سر و سامان داده و دیروز طی جلسه ای با هوادارانی که تاثیر زیادی در جو استادیوم دارند، سعی در آرام کردن شرایط دارد. تراکتوری ها در جدول این مسابقات نیز حال و روز خوبی ندارند و با کسب ۴برد، ۶ تساوی و ۳ باخت و کسب ۱۸ امتیاز در رتبه دور از انتظار نهمی جدول قرار دارند.

به نظر می رسد موفقیت در مسابقه فردا و البته بازی مجدد تیم تراکتورسازی در جام حذفی مقابل همین تیم استقلال تهران، می تواند در بهبود این شرایط متشنج به قلعه نویی کمک کرده و بتواند تیمش را برای شروع طوفانی در لیگ برتر و جام حذفی مهیا تر سازد.

آخرین مصاف دو تیم برمی گردد به فصل گذشته یعنی لیگ چهاردهم. جایی که تراکتوری ها در فاصله دو مسابقه به اتمام فصل قبل باید در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال که مربیگری آن بر عهده قلعه نویی بود، می رفتند. بازی که با پیروزی تراکتوری ها می توانست فاصله این تیم را تا کسب جام رقابتهای لیگ برتر کم کند.

بازی به یاد ماندنی که در نهایت با برد قاطع سرخپوشان تبریزی پایان یافت و تراکتورسازان توانستند با برتری ۴-۱ حریف خود را در زمین خود زمین گیر کنند. بازی که باعث شد تا قلعه نویی و تیمش به کسب سهمیه آسیا نا امید شده و به نوعی پایان کار قلعه نویی را با تیم محبوبش رقم بزند. بی شک بهترین بازیکن این بازی کسی نبود جز سامان نریمان جهان. بازیکن بومی تراکتور توانست با هتریک خود نقش تعیین کننده ای در این برد پرگل داشته باشد.

نتیجه ی شیرینی که می توانست تا سال ها مردم آذربایجان را خشنود نگه داشته و مردم این دیار همواره از این برد به نیکی یاد کنند ولی این برد پرگل نتوانست با کسب عنوان قهرمانی پایان یابد. تراکتوری ها نتوانستند در بازی آخر خود که تنها یک پیروزی تا کسب اولین جام لیگ برتری خود فاصله داشتند، موفق شوند تا هواداران شیرینی آن برد مهم و پرگل را از یاد برده و از بازی آخر خود با عنوان جمعه سیاه فوتبال آذربایجان استقبال کنند.

حالا قلعه نویی مربیگری تیمی را بر عهده گرفته است که نریمان جهان را در خورد می بیند. بازیکنی که باعث شد تا قلعه نویی و تیمش به رقابتهای آسیا صعود نکرده و پس از آن باخت سنگین و به دلیل اعتراض های هواداران و کارشناسان قلعه نویی از تیم استقلال کنار گذاشته شد تا در ابتدای فصل به دنبال پرویز مظلومی برود. انتخابی که تا اینجا درست به نظر می رسد و نشان می دهد که مدیران این باشگاه پر هوادار بی گدار به آب نزده اند.

سایت اکوتو پوستر اختصاصی را در مورد این بازی تاریخی و درخشش سامان نریمان جهان آماده کرده است که علاقه مندان را به تماشای آن دعوت می کنیم:

برای مشاهده در اندازه واقعی، روی تصویر کلیک کنید.

پوستر اکوتو

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *