پست وبلاگ

سوت نخستین قطار گردشگری داخلی در شیراز به صدا درآمد‌

بعدازظهر امروز سوت قطار گردشگری داخلی برای نخستین مرتبه در استان فارس با حضور بیش از ۱۲۰ مسافر به صدا درآمد.

مهرداد انصاری، مدیرکل راه آهن استان فارس با بیان اینکه سال گذشته  ۵۰۰ هزار مسافر از طریق خطوط ریلی شیراز اصفهان جا به جا شده‌اند، اظهار داشت: توسعه خطوط حمل ونقل ریلی استان فارس بسترساز رونق گردشگری است.

وی راه‎اندازی مسیر ریلی گردشگری داخلی استان را گامی مهم در زمینه جذب سرمایه‌گذار در صنعت توریسم دانست و گفت: افزایش تعداد قطارهای بخش  خصوصی سبب شده بسته‌های سرمایه‎گذاری با سودهای ۴ درصدی برای سرمایه‌گذاران  فراهم شود.

انصاری با بیان اینکه هم اکنون خطوط ریلی راه آهن استان فارس ۵۰۰ کیلومتر است که پنج درصد کل محور ریلی کشور را تشکیل می‌دهد، افزود:
۲۳ ایستگاه راه آهن در استان فارس وجود دارد که تمام این ایستگاه‌ها به امکانات مختلف از جمله نمازخانه و ایستگاهی برای خدمات‌دهی مناسب به مسافران تجهیز شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون میانگین سرعت قطار در خطوط ریلی استان فارس ۱۲۰ کیلومتر است اما از سال گذشته در ۲۵ درصد از محورهای ریلی استان فارس سرعت قطار به ۱۴۰ کیلومتر رسیده است.

انصاری بیان کرد: در خطوط ریلی استان فارس کاهش زمان سفر و افزایش سرعت با جدیت دنبال می‌شود و برای کاهش زمان سفر مولفه‌های دیگری از جمله توجه به کیفیت خدمات نیز ضروری است.

مدیرکل راه آهن استان فارس عنوان کرد: حرکت قطار از استان فارس هفت روز هفته به تهران و بالعکس با ظرفیت ۴۰۰ نفر و در مسیر مشهد و بالعکس به صورت یک روز در میان و با ظرفیت حدود ۵۰۰ نفر انجام می‌شود.

حسن سیادتان، رئیس جامعه هتلداران استان فارس راه‌اندازی قطار گردشگری داخلی را امری مهم در به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی صنعت گردشگری دانست و گفت:امروزه استان فارس با دارا بودن بیش از ۷۰ هتل و۱۳۰ مهمانپذیر توانسته مدت اقامت گردشگران را به سه شب اقامت افزایش دهد.

وی افزود: در حال حاضر همزمان تعداد ۱۹ هتل در این استان در حال ساخت است که پیش‌بینی می‌شود تا پنج سال آینده تعداد هتل‌های استان فارس به ۸۹هتل افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در این سفر ۶ ساعته داخلی مسئولان از جاذبه‌های گردشگری پاسارگارد وباغ‌های ثبت شده میراثی سعادت شهر دیدن کردند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *