پست وبلاگ

گردشگران خارجی خواستار سفر با قطارهای ایرانی هستند

حسن ماسوری در گفتگو با مهر با اشاره به درخواست گردشگران خارجی برای سفر به نقاط مختلف ایران با استفاده از قطارهای ایرانی، اظهار داشت: پیش از این درخواست، سفرها با قطارهای ترکیه ای و اروپایی انجام می شد اما گردشگران خارجی ترجیح داده اند به جای استفاده از قطارهای لوکس خارجی با قطارهای ایرانی سفر کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا از این پس با هماهنگی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، دور جدید سفر گردشگران اروپایی در ایران با قطارهای نور انجام خواهد شد.

مدیرکل راه آهن استان اصفهان بیان داشت: همچنین در این راستا شركت نورالرضا از شركت‌های وابسته به گروه حمل و نقلی توسعه ترابر ایرانیان‌‌، قرار است سالن های نور خود را برای بازدید توریست های خارجی از كشور اختصاص دهد.

مدیر کل راه آهن اصفهان اظهار داشت: به همین منظور چهار سالن قطار نورالرضا با ظرفیت هر سالن ۴۰ نفر و یك سالن رستوران با تزئین صنایع دستی اصفهان به این امر اختصاص داده شد.

وی اعلام کرد: علت انتخاب قطارهای نورالرضا به جای قطارهای اروپایی از طرف راه آهن جمهوری اسلامی ایران به دلیل كیفیت مناسب این سالن‌ها و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت بالای ناوگان مسافری داخلی و جایگزینی قطار ایرانی بجای قطارهای خارجی است.

ماسوری با اشاره به اینکه شركت حمل و نقل ریلی نورالرضا از سال ۹۱ پا به عرصه صنعت حمل و نقلی ریلی مسافری گذاشته و امید است در آینده با در اختیار گذاشتن قطارهای لوكس خود فعالیت خود را در حوزه گردشگری و قطارهای توریستی نیز گسترش دهد، گفت: به طور قطع این مدل جابه‌جایی و عرضه با كیفیت خدمات به گردشگران اروپایی، می‌تواند گام جدیدی در توسعه گردشگری كشور به شمار آید.

وی بیان داشت: به منظور توسعه گردشگری در شهر اصفهان به عنوان ویترین گرشگری ایران، نیاز به حمایت از برگزاری این تورهای گردشگری احساس می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *