پست وبلاگ

قطار جاده ابریشم از چین عازم ایران شد

اولین قطار مستقیم که چین و ایران را به هم متصل می‌کند، دیروز ۲۸ ژانویه از شهر ییوو در استان ژجیانگ چین عازم ایران شد.این قطار با عبور از مرز چین از طریق منطقه خودمختار شینجیانگ ایغور به قزاقستان می‌رسد و سپس با عبور از ترکمنستان به‌سمت تهران حرکت می‌کند.

طی مسافت ۱۰هزار کیلومتری از شهر ییوو که محل استقرار بیش از ۴هزار تاجر خاورمیانه‌ای است تا تهران، ۱۴ روز طول خواهد کشید.این شهر همچنین مقصد و مبدأ قطارهای باری‌ای است که بین چین و مادرید در تردد هستند.

این قطار بخشی از طرح احیای جاده ابریشم توسط چینی‌هاست که هدف از آن افزایش نفوذ چین در اوراسیا از طریق موافقتنامه‌های اقتصادی با کشورهای این حوزه است.

پس از سفر ۲۳ ژانویه شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین به تهران، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران طرحهایی را برای افزایش و ۱۰برابر کردن ارزش مبادلات تجاری با چین طی یک دهه آینده اعلام کرده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *