پست وبلاگ

وقتی که ۱ بزرگتر از ۳ شد/قلعه نویی اتحاد مثلث آبی را شکست+عکس

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی دیروز توانست با حساب ۳-۲ استقلال تهران را در حضور ۶۰ هزار نفر از هواداران این تیم شکست دهد و امید های هواداران دو آتیشه استقلال را برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر کمرنگ سازد.

گل های این دیدار توسط آگوستو سزار (دقیقه ۲۱)، سروش رفیعی (دقیقه۴۲) و آویس نانگ (دقیقه ۷۹) برای تیم تراکتورسازی و محمد امین حاج محمدی (دقیقه ۱۴) و سجاد شهباز زاده (دقیقه ۴۷) برای تیم استقلال تهران زده شد و فرزاد حاتمی از تراکتور و مهدی رحمتی از استقلال از داور مسابقه اخطار گرفتند. سروش رفیعی نیز تنها اخراجی بازی بود که در دقایق پایانی کارت زرد دوم خود را دریافت کرد و از همراهی تیمش در بازی آینده باز ماند.

نکته جالب توجه این بازی تقابل امیر قلعه نویی با تیم سابق خود بود که افتخارات زیادی را با تیم استقلال در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ آسیا کسب کرده بود و همین حساسیت های این دیدار را افزایش داد. برخی از بازیکنان دو تیم نیز سابقه بازی در تراکتور و استقلال را در کارنامه داشته  و انگیزه های زیادی برای درخشش مقابل تیم سابق خود داشتند.

اختلافات کهنه قلعه نویی با برخی شاگردان سابق خود نیز از نکات ویژه این دیدار بود و بازیکنانی مثل فرهاد مجیدی و سید مهدی رحمتی دل پری از این مربی کارکشته داشتند و باعث شد تا فرهاد مجیدی یک سفر چند روزه به ایران داشته تا هم شاهد برد تیم محبوب خود و هموار کردن راه قهرمانی استقلال باشد و هم شکست قلعه نویی را در میان دیدگان بیش از ۸۰ هزار نفر هواداران را به نظاره بنشیند.

قبل از بازی نیز برخی از رسانه ها و روزنامه های ورزشی از اتحاد مثلث آبی برای شکست تراکتور و قلعه نویی خبر داده بودند و هدف مظلومی را از دعوت مجیدی برای تماشای این مسابقه صرفاً افزایش روحیه تیم خودی و حمایت همه جانبه هواداران استقلال از سرمربی و بازیکنان خود می دانستند. روزنامه خبر ورزشی نیز روز مسابقه با تیتر “اتحاد مثلث آبی در مقابل قلعه نویی” از اتحاد مظلومی، مجیدی و رحمتی برای شکست تراکتور به استقبال پیروزی تیم استقلال تهران رفته بودند.

c24ea67b630db310eb3c1c36f4c8e3ca_920_538

اما پس از پایان مسابقه اسکوبورد ورزشگاه نتیجه ای متفاوت از پیش بینی ها را نشان می داد. قلعه نویی بار دیگر موفق شد توانایی های خود را به رخ بکشد و پاسخ محکم و قاطعی به منتقدان وی و به خصصوص رحمتی بدهد که از دقایق اولیه سعی در متشنج کردن جو ورزشگاه و سوق دادن شعار ها به سمت مربی سابق آبی ها باشد.

باور این اتفاق تا حدی برای هواداران، بازیکنان و کادرفنی استقلال سخت بود که در پایان مسابقه سعی در درگیری فیزیکی با قلعه نویی و سنگ پراکنی هواداران به سمت مربی سابق خود داشتند. اما قله نویی بار دیگر از امتحان سربلند بیرون آمد و توانست با ارائه یک فوتبال پاک و شرافتمندانه زیبایی های فوتبال را نشان داده و درس خوبی به امثال رحمتی بدهد که انتظار داشند قلعه نویی با باخت به استقلال غیرت و تعصب خود را به پیراهن استقلال نشان دهد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “وقتی که ۱ بزرگتر از ۳ شد/قلعه نویی اتحاد مثلث آبی را شکست+عکس

  1. آقای حسن زاده ! هواداران تراختور بدون پرتاب سنگ ، فقط بخاطر توهین به علی دایی محروم کردید، حالا ببینیم هواداران استقلال که هم توهین کردند و هم سنگ پرتاب کردند، چند جلسه محروم خواهید کرد؟!؟ در انتظار حکم عادلانه شما هستیم؟
    جواب بی ادبی و بداخلاقیهای هواداران استقلال مافیایی را در تبریز خواهیم داد….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *