پست وبلاگ

چرا قلعه نویی برگشت؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ عملکرد این فصل تونی اولیویرا آنچنان شایسته تقدیر نبود. علی رغم محبوبیت فراوانش و کاریزمای شخصیتی دوست داشتنی اش باید پذیرفت که نتوانست با تیمی که بهترین تیم بسته شده از نظر بازیکن در چند سال اخیر تراکتور بود ،آنچنان هماهنگ شود و داشته های ذهنی اش را به مرحله عینیت برساند.
تونی هم در بین بازیکنان و هم در بین طرفداران محبوب بود و خواهد بود. به نقل از بازیکنان تیم شخصیت او همانند شخصیت یک پدر بر سر تمامی اعضای تیم سایه انداخته بود و خیلی راحت میتوانستیم این حالت روحی روانی را در سکوها هم احساس کنیم ولی همانطور که اشاره شد،نتایجی که تا اینجای کار با تونی اولیویرای محبوب کسب شده بود باعث یاس و ناامیدی بود.
بازگشت مجدد قلعه نویی علی رغم اشتباهات قبلی در مصاحبه ها (همانند علی کریمی قبل از پیوستن به تراکتور )چندان دلچسب و راضی کننده نمیتواند باشد ولی باید پذیرفت که علی کریمی هم با توافق با تراکتورسازان به نوعی به اشتباهات قبلی اش اعتراف کرد و در عوض با عملکرد جانانه ای که در طول فصل داشت جبران مافات نمود آنچنان که امروز از علی کریمی به عنوان یکی از بازیکنان قابل احترام و محبوب سابق تراکتور یاد میشود.
امیر قلعه نویی هم قادر است چنین وضعیتی را تکرار کند. قلعه نویی به وضوح واقف است که برگشتنش با اعتراضاتی همراه خواهد بود ولی همانند علی کریمی برای جبران و یا شاید بنا به ادعای خودش برای اثبات بی گناهیش آمده است. فارغ از دانش فنی مربی گری ،آنچه که امروز نیاز مبرم جو تمریناتی تراکتور است،اقتداری است که قلعه نویی با خود در چنته دارد. تاریخ لیگ برتر نشان میدهد که تیمهایی که قلعه نویی در راس کادر فنی آنها بوده است کمترین حواشی را از خود نشان داده‌اند و به نظر میرسد که بازیکن سالاری در تیمهای تحت هدایت وی هیچ معنا و مفهومی ندارد.
کاملا قابل پیش بینی بود که حساسیت و عشق شدید هواداران تراکتوری در ابتدای امر منجر به اعتراضاتی در بازگشت مجدد قلعه نویی خواهد شد ولی هوادار فهیم و حرفه ای توانایی تمییز این احساسات با نیاز عقلانی تیمش در این برهه زمانی را دارد و امروز میتوان ادعا کرد که با این تغییرات ،امید به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی و مهم تر از آنها کسب نتایج در خور شان این تیم بزرگ در لیگ قهرمانان افزایش یافته است.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *