پست وبلاگ

فعالیت کشتی مسافری”گلاره” در بوشهر آغاز شد

کشتی مسافری گلاره صبح امروز در مراسمی با حضور استاندار، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مسئولان حوزه دریا و دریانوردی استان بوشهر  فعالیت خود را از اسکله صیادی صلح‌آباد بوشهر آغاز کرد.

در این مراسم مدیر شرکت مهر آرای خلیج فارس سرمایه‌گذار این خط دریایی با بیان اینکه کشتی مسافری گلاره با سرمایه‌گذاری ۷۶ میلیارد ریال خریداری شده است اظهار داشت: کشتی مسافری گلاره برای فعالیت در مسیر دریایی بوشهر به جزیره خارگ و بالعکس از کشور ژاپن خریداری شده است.

اسماعیل مومنی، طول این شناور را  ۳۵ متر دانست و تصریح کرد: شناور یاد شده دارای ۱۲٫۸۰ متر عرض  است که آبخور آن ۲٫۹۰ متر است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این شناور ۳۲۳ نفر است گفت: کشتی گلاره با چهار دستگاه موتور دارای ۱۱ هزار و ۴۰۰ اسب بخار قدرت است.

مدیر شرکت مهر آرای خلیج فارس با بیان اینکه این کشتی مسیر دریایی بوشهر تا خارگ را در مدت یک ساعت و چهل دقیقه می‌پیماید افزود: سرعت این کشتی ۲۲ گره دریایی است و قادر است مسیر بوشهر تا جزیره خارگ را در مدت یک ساعت و ۴۰ دقیقه طی کند.

مومنی با بیان اینکه این شناور مسافری در اسکله صیادی صلح آباد بوشهر پهلو گرفته است افزود: با توجه به برنامه‌ریزی  انجام شده قرار بود در پهلوگیری و سوار و پیاده شدن مسافران این مسیر از اسکله کشتیرانی والفجر بوشهر استفاده شود ولی با توجه به درخواست‌های غیرمنطقی شرکت کشتیرانی والفجر بوشهر و نگاه رقابتی آن این مهم محقق نشد.

وی با قدردانی از همکاری اداره کل شیلات استان بوشهر بیان کرد: اداره کل شیلات استان بوشهر با وجود اینکه در حیطه وظایفش نیست زمینه استفاده کشتی مسافری گلاره برای تردد مسافران و پهلوگیری آن از اسکله صیادی منطقه صلح آباد بوشهر را برای مدت معینی فراهم کرده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *