پست وبلاگ

بهره مندی ۱۱۷روستای مازندران از نعمت گاز

به گزارش اکوتو ، محمد اسماعیل ابراهیم زاده پیش از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: گاز از انرژی‌های مهم در جهان بوده و رسالت ما خدمت صادقانه و به موقع در اجرای پروژه‌های گازرسانی است.وی با گرامی‌داشت هفته دولت افزود: شهیدان رجایی و باهنر باید الگوی مدیران و دولتمردان ما باشند که ساده زیستی و خدمت به مردم  سرلوحه کارشان بود.

ابراهیم زاده گفت: ۱۱۷ روستای استان در هفته دولت امسال از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.وی بیان کرد: ۲۵۴ روستا در مناطق روستایی و صعب العبور نیز در دستور کار قرار دارند تا به این مناطق گازرسانی شود و در سال آینده  نیز ۴۰۰ روستا در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: در غرب استان, روستاهای کجور و پول گازرسانی می‌شود.وی با بیان اینکه ۸۰ روستای سوادکوه برای گازرسانی در دستور کار قرار دارد, افزود: روستاهای آلاشت تا پایان سال ۹۶ گازدار می‌شوند که فاز اول آن درحال اجرا بوده و برای فاز دوم  لوله‌ها خریداری شد.

ابراهیم زاده گفت: یکی از بزرگ‌ترین پروژه در استان ،گاز رسانی از دامغان به کیاسر و از کیاسر به ساری به طول ۱۷۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر  ۱۰۰ میلیارد تومان درحال اجراست.وی بیان داشت: بودجه  سال ۹۴ بر اساس اشتراک مداری بوده که  امسل باید ۱۰۰ هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند که بودجه آن ۱۲۵ میلیارد تومان پیش بینی شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: تا پایان سال ۹۴ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گازدار می‌شوند و در روستاهای بیش از ۲۰ خانوار بخش هزار جریب نکا، بهشهر، دو هزار و ۳ هزار تنکابن پیمانکار مشخص و طرح آن در دستور کار قرار دارد.وی افزود: شرکت گاز مازندران ۲۲۱ میلیارد تومان از صنایع و نیروگاه و مردم مازندران طلب دارد که از این میزان ۸۷ میلیارد تومان خانگی،۲۰  میلیارد تومان غیرخانگی، ۷۰ میلیارد تومان نیروگاه و ۴۳ میلیارد تومان صنایع است.

ابراهیم زاده گفت: سال گذشته ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز خریداری و ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز به فروش رسید.وی, مهم‌ترین مشکل  این شرکت را عدم نقدینگی و گازرسانی به  روستاهای صعب العبور وکوهستانی بیان کرد.مدیرعامل شرکت گاز مازندران افزود: برای جلوگیری از قطعی در زمستان نیز تمام ایستگاه‌ها تجهیز و اتصالاتی که نشتی داشت, رفع شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *