پست وبلاگ

جشن‌های جهانی گردشگری در پی فاجعه منا لغو شدند

به گزارش اکوتو ، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه‌ای، اجرای جشن‌های مربوط به روز جهانی گردشگری در استان‌های سراسر کشور را لغو کرد. این سازمان با توجه به حادثه مصیبت‌بار منا و جان باختن جمع زیادی از حجاج عزیز ایرانی و اعلام ۳ روز عزای عمومی در کشور جشن‌های مربوط به روز جهانی گردشگری در سراسر کشور را لغو کرد.

در این بیانیه آمده است؛ «نظر به حادثه مصیبت‌بار منا و جان باختن جمع زیادی از حجاج عزیز ایرانی و اعلام ۳ روز عزای عمومی در کشور مقتضی است در مورد برنامه‌های مرتبط با روز جهانی جهانگردی موارد زیر با دقت رعایت شود:

۱-هر گونه برنامه‌های شاد و مفرح و موسیقی و جشن، لغو و حذف شود.

۲- برگزاری برنامه‌هایی که صرفا به صورت همایش، سخنرانی یا نمایشگاه و اعلام برگزیدگان مسابقات است با رعایت فضای عزای عمومی کشور و حذف برنامه‌های شاد، با ذکر فاتحه بر جان باختگان این حادثه بلامانع است.»

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *