پست وبلاگ

افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی در آینده نزدیک

به گزارش اکوتو ، سرهنگ حسین حمیدی در مراسم تودیع و معارفه‌ فرماندهان سابق و جدید پلیس راه استان که با حضور جمعی از مسئولان و فرماندهان انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه‌ی پلیس راه کشور، ماموریت‌های مختلفی را در راستای انضباط ترافیکی و ایمنی در عبور مرور و کاهش تصادفات انجام داده و ظرفیت‌هایی را ایجاد کرده است، ضمن این‌که تمام دستگاه‌های مربوط در این اقدامات مشارکت داشته‌اند.

رئیس پلیس راه کشور افزود: مجموعه‌ پلیس راه کشور به منظور کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای، از ورود و تولید برخی خودروهای بی‌کیفیت مانند «هوگو» جلوگیری کرد و با برخوردها، ممانعت‌ها، پی‌گیری‌ها و حمایت قوه قضاییه، موجب ارتقای سطح کیفی برخی خودروهای داخلی مانند «پیکان» و «نیسان وانت» شد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای گفت: از سال ۸۵ تا سال ۹۳ توانستیم با هم‌کاری دستگاه‌های ذی‌ربط، ۷۲۴۳ نفر کاهش کشته در حوادث رانندگی داشته باشیم.حمیدی با اشاره به این‌که در مدت فوق کاهش تلفات جاده‌ای در استان کرمان ۱۲۵۱ نفر بوده است، گفت: طی مدت ذکر شده، آمار تلفات جاده‌ای استان کرمان ۴۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: با توجه به این‌که استان کرمان مقصد و محل عبور بسیاری از سفرها است و طول راهای آن نیز زیاد است، اگر تصادفات در آن مهار شود، نقش موثری در کاهش تلفات جاده‌ای کشور خواهد داشت.

رئیس پلیس راه کشور با تاکید بر این‌که عمده‌ واژگونی خودروها به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است، گفت: در چهار ماه ابتدای سال‌جاری، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز افزایش داشته است.حمیدی گفت: واژگونی خودرو ۳۸ درصد آمار را به خود اختصاص داده که بخش عمده‌ آن به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی است.

وی بیش‌ترین تخلفات را مربوط به خودروهای شخصی دانست و گفت: این نشان‌دهنده‌ آن است که در کنترل وسایل نقلیه‌ باری، پی‌گیری‌های لازم انجام شده است.رئیس پلیس راه کشور خاطرنشان کرد: به منظور بازدارندگی و براساس مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی در سال ۹۰، میزان جرایم تخلفات رانندگی باید هر سه سال یک‌بار و براساس تورم افزایش یابد که این مهم در سال گذشته محقق نشد.

حمیدی تاکید کرد: در چند ماه آینده، میزان جریمه‌های تخلفات رانندگی براساس تورم افزایش خواهد یافت.وی ادامه داد: در کنترل بار و مسافر به سمت روش‌های نوین در حال حرکت هستیم و به‌زودی روند کنونی متوقف می‌شود، کنترل لحظه‌ای انجام می‌گیرد و تمام راه‌های کشور به دوربین متصل می‌شوند.

حمیدی از نصب ۱۸۸۰ دوربین کنترل‌ سرعت لحظه‌ای و کنترل‌ میانگین سرعت در راه‌های کشور در آینده‌ نزدیک خبر داد و گفت: عملیات جانمایی نصب این دوربین‌ها انجام شده است.وی با اشاره به معرفی سرهنگ نجفی به‌عنوان رییس پلیس راه استان کرمان گفت: وی از افسران خوب، زحمت‌کش و باسواد است که می‌توانند این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

 در این مراسم «یوسف نجفی» به‌عنوان رئیس پلیس راه استان معرفی و از زحمات سرهنگ «احمد حجت‌آبادی» تقدیر شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *