پست وبلاگ

رگبار رعد و برق و وزش باد در استان های کشور

به گزارش اکوتو ، طی سه روز آینده در استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، فارس، شمال بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان و یزد، برخی مناطق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود که این شرایط امروز در ارتفاعات البرز مرکزی نیز رخ خواهد داد.

به گفته وی، روز شنبه با گذر موجی از نوار شمالی کشور در شهر های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و استان های ساحلی دریای خزر و سپس روز یکشنبه در سواحل مرکزی و شرقی خزر و ارتفاعات شرقی البرز و استان خراسان شمالی ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: بر این اساس امشب در استان های هرمزگان، فارس،  بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان، نیمه غربی یزد و دامنه های زاگرس دراستان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان فردا در استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان، جنوب یزد و دامنه های زاگرس دراستان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان،  شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز دراستانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وظیفه تصریح کرد: روز یکشنبه این شرایط در استانهای هرمزگان، فارس، جنوب کرمان ودامنه های زاگرس دراستان های چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، و استانهای مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در استانهای تهران و سمنان انتطار می رود.

وی افزود: روز شنبه دریای خزر مواج خواهد شد و روز های شنبه و یکشنبه در شرق کشور وزش باد در برخی نقاط گرد و خاک رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: طی دو روز آینده در برخی مناطق مرزهای غربی کشور، به ویژه در جنوب غرب، گرد و غبار و کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می شود.

وطیفه یاد آور شد: فردا آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد و در مناطق شمالی بارش پراکنده گاهی رعد و برق است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت همانند امروز ۳۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *