پست وبلاگ

توسعه بخش گردشگری در خراسان‌جنوبی

به گزارش اکوتو ، ابراهیم بای‌سلامی عصر امروز در بازدید از طرح های توسعه گردشگری خراسان جنوبی در بیرجند بیان اینکه از گذشته‌های دور منطقه شرق کشور همواره مهاجرفرست بوده است، اظهارداشت: این امر موجب شده تا روند توسعه این منطقه فرآیند مناسبی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت اقلیمی و خشکسالی‌های چند سال اخیر نیز بر مشکلات در این مناطق افزوده است، گفت: با توجه به فضای ایجاد شده در کشور در حال حاضر توسعه صنعت گردشگری از جمله مهم‌ترین اولویت‌های کاری دولت است که در حال برنامه ریزی و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز در این  راستا هستیم.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری، اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در زمینه گردشگری را یکی از این اقدامات دانست و تصریح کرد: با بازدیدهایی که صورت گرفته امیدواریم هتل کویر بیرجند نیز در یک برنامه زمان بندی مشخص به مرحله بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه توسعه واقعی هرمنطقه با توسعه صنعت گردشگری اتفاق می‌افتد، گفت: دولت مصمم است تا زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور گردشگران در کشور را به نحو مطلوب و مناسب و مطابق با استانداردهای بین المللی ایجاد کند.

بای‌سلامی به ظرفیت‌های مناسب خراسان جنوبی در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: به رغم توانمندی‌هایی که وجود دارد، این استان آن‌گونه که شایسته است نتوانسته پتانسیل‌های خود را معرفی کند.

وی، با بیان اینکه به‌دلیل مشکلات زیرساختی که در این استان دربخش حمل و نقل و نیز اقامتی وجود دارد این استان مقصد گردشگران خارجی نیست، گفت: با اجرای برنامه‌های مناسب از جمله تقویت موضوع حمل و نقل و رفع مشکلات در این بخش نیز ساخت هتل‌ها و اقامتگاه‌های مناسب باید انگیزه حضور گردشگران در این استان را بیش از پیش فراهم کنیم.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری، با بیان اینکه ایجاد خط هوایی بین المللی از جمله اهداف بلند مدت شورای عالی میراث فرهنگی وگردشگری است گفت: قطعاً در این زمینه با توجه به زیرساختی که در این استان وجود دارد، خراسان جنوبی در اولویت‌های کاری این شورا است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *