پست وبلاگ

گردشگری روستایی در شهرهای مرکزی مازندران رونق ندارد

رضا محسن پور امروز در جلسه توسعه روستایی شهرستان بابلسر، با انتقاد از صندوق‌های توسعه روستایی، اظهار داشت: صندوق‌های توسعه روستایی و تعاونی‌هایی که به منظور کمک به روستا تشکیل شده، چه مقدار نقش آفرینی می‌کنند.

وی افزود: ما ادعا داریم که شهرستان گردشگری هستیم و باید در این بخش بر اساس ظرفیت‌های موجود برنامه داشته باشیم.

معاون فرماندار بابلسر، تصریح کرد: بانک‌های عامل در شهرستان همراهی خوبی دارند و باید برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال در بخش توسعه روستایی توجه جدی صورت گیرد.

محسن پور، با بیان اینکه باید حرمت و کرامت کشاورزان و باغداران حفظ شود، گفت: شهرداران و مسئولان مربوطه برای عرضه محصول سالم با ساماندهی وایجاد مناطق فروش محصولات کشاورزی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد و بهزیستی تسهیلات خوبی را به مددجویان اختصاص دادند، گفت: نیاز است تا مشاوره و نظارت درست در این حوزه داشته باشیم و به افراد در حوزه تولید و فروش محصولات کمک کنیم.

معاون فرماندار بابلسر افزود: باید برای هر روستا براساس نیازسنجی، ظرفیت‌های موجود را شناسایی و برنامه‌ریزی کرد.

محسن پور با اشاره به بخش شیلاتی در توسعه روستایی، گفت: آبندان‌های روستاها ظرفیت بالایی در ایجاد درآمد و اشتغال در روستاها داشته است.وی با بیان اینکه در بسیاری از شاخص‌های عمرانی شاهد رشد فراوانی در شهرستان هستیم، گفت: باید در کنار مسائل عمرانی  به‌فکر ایجاد فضای سبز و تفریحی در روستا باشیم.

مسیب میر رمضانی، بخشدار مرکزی بابلسر نیز با بیان اینکه برای توسعه روستایی و دادن پروانه غیرمسکونی مسئولیت با بخشداران است، گفت: در بحث توسعه روستایی برای هم افزایی و بالابردن تولید و ایجاد اشتغال، صدور پروانه و مجوزات لازم با هماهنگی و استعلام از دستگاه‌های مربوطه از وظایف بخشداران است.

مجتبی حبیب نژاد، بخشدار بهنمیر نیز با اشاره به اینکه سند توسعه در بخش بهنمیر بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ تدوین شده گفت: در سند راهبردی توسعه بخش بهنمیر در افق ۱۴۰۴ آمده که بر توسعه روستایی توجه خاصی شده است.

وی گفت: کمیته‌ای تخصصی با توجه به آمایش سرزمینی و اطلاعات دقیق ظرفیت‌های شهرستان را شناسایی و با مشخص کردن راهبردها در چارچوب سیاست‌ها برنامه‌ها را تدوین و اجرایی کند.

علی‌رضا رحیمیان، بخشدار رودبست نیز گفت: باید همه ادارات هماهنگ و به‌صورت هولدینگ عمل کنند تا بستر مناسب برای رشد و توسعه آماده سازی شود.وی افزود: معیارهای توسعه در روستا را باید با همکاری و همراهی دهیار و شورا مد نظر قرار داد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *