پست وبلاگ

گردشگری اردبیل با استفاده از ظرفیت‌ پارک علم و فناوری توسعه می‌یابد

عبدالقیوم قلی‌پوری بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی راهکارهای استفاده از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در راستای ارتقای شاخص‌های توسعه گردشگری استان اردبیل پارک علم و فناوری را هماهنگ کننده دولت، دانشگاه و صنعت دانست و اظهار داشت: نقش دولت در این میان ایجاد بسترهای لازم و ظرفیت‌های قانونی برای اشتغالزایی است.

وی با اشاره ارتباط ساختاری بسترها گفت: دانشگاه در حلقه اصلی قرار گرفته و درواقع پارک علم و فناوری به عنوان مرکز رشد نقش رابط حقیقی بین دانشگاه و صنعت که متشکل از شرکت‌ها هستند را ایفا می‌کند.

قلی‌پوری در مورد ارتباط کارکردی بسترها و حلقه‌های زنجیره تولید دانش بنیان بیان کرد: دانشگاه، تولید علم را به عنوان حلقه نخست بر عهده دارد، مرکز رشد، فناوری را، پارک، تجاری‌سازی را و شهرک صنعتی، تولید انبوه و مرکز آینده پژوهی، بازاریابی را به عنوان حلقه پنجم در زنجیره تولید دانش بنیان عهده‌دار است.

سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه فناوری دارای ۳ مرحله خلاقیت، نوآوری و انتشارو پخش است که به یکدیگر پیوند دارند، تصریح کرد: مراکز رشد به عنوان بستر لازم برای فناوری، مأموریت تبدیل ایده به پدیده و ارائه خدمات و حمایت از ایده را برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه پس از فناوری و تبدیل ایده به یک پدیده، فرآیند تجاری سازی آغاز می‌شود، افزود: تجاری‌سازی در واقع فرآیند تبدیل فناوری به محصول و یا خدماتی که به صورت موفق در بازار به فروش می‌رسد معنی می‌شود.

قلی‌پوری هدف از ایجاد پارک را کمک به افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه اقتصاد دانش محور، تجاری‌سازی و افزایش قدرت رقابت و رشد شرکت‌های متکی بر دانش و غیره بیان و اظهار کرد: پارک علم و فناوری به عنوان نقش تسهیل کننده و حمایت کننده با تشکیل کمیته تخصصی علمی، نیروهای تمام دانشگاه‌ها و سازمان‌ها را به منظور متمرکز شدن بر روی پروژه و رسیدن به یک نتیجه مطلوب گرد هم می‌آورد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: علاوه بر کمیته تخصصی علمی، با تشکیل کمیته راهبردی مشترک متشکل از اعضای پارک علم و فناوری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می‌توان در مورد پروژه‌های حوزه سه گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و سرمایه‌گذاری همکاری کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *