پست وبلاگ

بهره‌برداری از پروژه های گردشگری در استان فارس

به گزارش اکوتو ، مصیب امیری اظهار داشت: در هفته دولت ۷ پروژه گردشگری در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.وی با بیان اینکه در هفته دولت موزه تخصصی نی‌ریز با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: این موزه تخصصی در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۵۰ متر مربع و محوطه ۶ هزار متری با عنوان موزه خط و کتابت شیخ احمد نی‌ریزی ساخته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به اینکه موزه تخصصی نی‌ریز با ساختمان دو طبقه شامل یک گالری و دو اتاق کنفرانس یا آمفی‌تئاتر، اتاق خزانه، اتاق‌های اداری و راهروهای مختلف با کاربری گالری ساخته شده است افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بخشی از گالری‌های این موزه به اشیاء و اقلام تاریخی اهدایی مردم استان فارس تعلق دارد.

امیری از راه‌اندازی مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز در هفته دولت خبرداد و گفت: این مرکز به منظور ارائه خدمات مناسب به گردشگران ورودی به این استان با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی می‌شود که از جمله خدمات این مرکز ارائه نقشه و بروشورهای اطلاع‌رسانی گردشگری و معرفی جاذبه‌های تاریخی فرهنگی و واحدهای اقامتی خدماتی و رفاهی در استان فارس به گردشگران است.

وی با اشاره به نصب سیستم دوربین مداربسته برای کنترل و حفاظت الکترونیکی در برخی از آثار شاخص تاریخی فرهنگی استان فارس بیان کرد: هم‌اکنون در بسیاری از اماکن شاخص تاریخی استان مانند مجموعه‌های حافظ، سعدی و مجموعه جهانی تخت‌جمشید و غیره از سیستم حفاظت الکترونیکی استفاده می‌شود که در هفته دولت سیستم دوربین مدار بسته برای کنترل و حفاظت از مجموعه تاریخی فیروزآباد (کاخ اردشیر ساسانی) با اعتبار ۲۰ میلیون تومان و مجموعه جهانی پاسارگاد با اعتبار ۴۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با بیان اینکه در هفته دولت از کتاب بانک اطلاعات جامع گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان فارس رونمایی می‌شود عنوان کرد: این کتاب به همراه لوح فشرده مربوطه حاوی تمامی اطلاعات مورد نیاز گردشگران در عرصه خدمات گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان است که با همکاری بخش خصوصی تهیه و تدوین شده است.

امیری از راه‌اندازی سیستم آبیاری تحت فشار (مکانیزه) در مجموعه‌های فرهنگی حافظ و سعدی خبر داد و گفت: اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در این دو اثر شاخص تاریخی فرهنگی شیراز که دارای محوطه و فضای سبز هستند با توجه به اجرای طرح ساماندهی فضای سبز و صرفه‌جویی در مصرف آب ضرورت داشت که با اعتبار ۶۲ میلیون تومان این دو مجموعه به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز شدند.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *