پست وبلاگ

گردشگران بلژیک در صدر بازدید کنندگان از باغ تاریخی فین کاشان

علیرضا عبدالله زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از میان گردشگران خارجی که در این مدت از ۷۶ کشور جهان وارد شهرستان کاشان شدند، بلژیکی ها به عنوان بیشترین بازدیدکنندگان از باغ فین بوده اند.
وی افزود: در این مدت ۱۴ هزار و ۳۱۴ گردشگر خارجی از مجموعه جهانی باغ تاریخی فین دیدن کردند که بیشترین گردشگران بعد از بلژیک به ترتیب از کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه، چین، هلند، اسپانیا، اتریش و سوییس بوده اند.
وی تاکید کرد: در این مدت ۳۶۹ گردشگر آمریکایی از مجموعه جهانی باغ تاریخی فین دیدن کرده اند.
کاشان دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از این تعداد تاکنون ۳۱۸ بنای تاریخی شامل ۸۵ خانه، ۳۷ بقعه متبرکه،۲۰ تپه و محوطه باستانی، ۲۸ آب انبار، ۱۷ کاروانسرا، قلعه و تیمچه، ۷ حمام، ۳۱ مسجد و ۹۱ اثر از سایر بناهای شهرستان کاشان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
باغ تاریخی فین کاشان در سال ۱۳۹۰ به همراه هشت باغ دیگر به عنوان باغ ایرانی در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسید.
مساحت این باغ ۲۳ هزار هکتار می باشد و بنای اولیه آن به قبل از اسلام و تمدن سیلک پیوند خورده و بناهایی از دوران صفویه، زندیه و قاجاریه و سروهای سر به فلک کشیده و کهنسال ۱۰۰ تا ۴۰۰ ساله در این باغ وجود دارد.
باغ فین محل شهادت امیرکبیر به دستور ناصرالدین شاه قاجار است که با توجه با استقبال فراوان گردشگران داخلی و خارجی از این بنا، جزو پربازدیدترین بناهای تاریخی کشور محسوب می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *