پست وبلاگ

وقوع باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق جنوب غرب کشور

به گزارش اکوتو ، احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد که امروز در برخی مناطق غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، فردا در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری کاسته می‌شود اما  بعدازظهر این روز در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. روز جمعه نیز در جنوب، دامنه زاگرس جنوبی و مرکزی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شمال هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و در بعدازظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست و بر شدت وزش باد در شرق کشور، بویژه منطقه زابل، افزوده می‌شود.

وظیفه تصریح کرد: امروز در برخی مناطق جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز شدت بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، ارتفاعات کرمانشاه و شرق لرستان خواهد بود.

وی افزود: فردا  آسمان تهران کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق، درپاره‌ای نقاط باد و گرد و خاک است. با بیشینه و کمینه دمای پایتخت در این روز به  ۳۲ و ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *