پست وبلاگ

نعمت‌زاده: امسال از محل پشتیبانی صادرات ۵۰ میلیارد تومان دریافت کردیم

به گزارش اکوتو ، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از طرح پرورش ماهی در قفس درباره اجرای قانون رفع موانع تولید که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، گفت: این قانون دارای شصت ماده بوده و بیش از سی آیین‌نامه در آن پیش‌بینی شده است، بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌تدریج در حال تهیه آیین‌نامه‌های آن است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های مختلف دولتی که مسئول اجرای تهیه آیین‌نامه شدند برای تصویب نهایی نیاز به هم‌فکری دارند و شب گذشته آیین‌نامه را با وزارت دادگستری و وزارت علوم و معاون علمی رئیس‌جمهور نهایی کردیم و به‌صورت مستمر در حال پیگیری هستیم، همچنین ظرف سه ماه آینده قانون رفع موانع تولید تکمیل و اجرایی می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: انجام برخی‌ از کارها مانند وصول بانک‌ها از محل ذخیره ارزی که به‌تدریج در حال انجام است، نیاز به زمان دارد، همچنین مالیات بر ارزش افزوده نیز یک قانون است.وی همچنین درباره یارانه بخش صنعت از محل طرح هدفمندی اذعان کرد: در بودجه مبلغی پیش‌بینی شده است، ولی به‌علت کمبود وصولی عملاً کاری انجام نشده ولی امیدواریم امسال بخشی از آن پرداخت شود.

نعمت‌زاده گفت: امسال از محل پشتیبانی صادرات ۵۰ میلیارد تومان دریافت کردیم.وی با اشاره به اینکه هم اصناف و هم واحدهای تولیدی و صادرکنندگان مشکلاتی دارند، بیان کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیات‌ها که متولی این کارها هستند، در حال تلاش هستند تا مشکلات را کمتر کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *