پست وبلاگ

اینترنت رایگان در اختیار گردشگران نوروزی قرار می‌گیرد

اینترنت رایگان در اختیار گردشگران نوروزی قرار می‌گیرد

مرتضی رحمانی‌موحد ــ رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به شعار نوروز ۹۶ اظهار داشت: با توجه به تأکید رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نوروز امسال با شعار خدمات متفاوت با رویکرد حفظ حقوق شهروندی و رضایت‌مندی مردم برگزار می‌شود.

رحمانی‌موحد ادامه داد: نوروز به‌عنوان میراث ناملموس، امسال با مشارکت ۱۲ کشور، بار دیگر در فهرست جهانی یونسکو به‌ثبت رسید و به همین دلیل، باید با برگزاری آیین‌ها و رسوم نوروز باستانی در حفظ این میراث ناملموس تلاش کنیم.

رئیس ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر افزود: ستادهای اجرایی خدمات سفر در ۳۱ استان و ۴۶۰ شهرستان آماده استقبال از مسافران و گردشگران هستند.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با همکاری و هماهنگی و هم‌افزایی ۱۹ نهاد مختلف در کشور تلاش می‌کند تا در زمینه امداد، خدمات‌رسانی، اطلاع‌رسانی و امور انتظامی رضایتمندی‌ مردم را فراهم آورد.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سراسر کشور به مردم خدمات متنوع و متعددی در قالب رویدادها و جشنواره‌های فرهنگی، امور خدماتی، اقامتی و اطلاع‌رسانی عرضه خواهد کرد.

رحمانی‌موحد، با بیان اینکه مراسم نوروزگاه در تمام ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، اضافه کرد: بازارچه‌های صنایع دستی نیز در تمام شهرها هنرهای سنتی و بومی را به گردشگران عرضه می‌کنند، ضمن اینکه با هماهنگی‌های صورت‌گرفته از نقاط مختلفی در کشور اینترنت رایگان در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت.

معاون گردشگری گفت: سامانه ۰۹۶۲۹، برای معرفی مسیرهای گردشگری اطلاعات در مورد جاذبه‌های هر شهر و رسیدگی به شکایات و دریافت پیشنهادات، در اختیار مردم است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی شهرها اطلاعات موردنیاز را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد، همچنین مراکز اقامتی در تمام کشور آماده میزبانی و اسکان گردشگران و مسافران است.

او در پایان گفت: امیدوارم مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف ستاد رضایت خاطر مردم را به‌دنبال داشته باشد و امسال شاهد تحقق عینی ارائه خدمات متفاوت به مردم باشیم.

گفتنی است، مانور بزرگ ترافیکی و خدمات سفر با حضور سردار مهری ــ رئیس‌پلیس راهور ناجا، سردار مؤمنی ــ جانشین فرمانده نیروی انتظامی، داوود کشاورزیان ــ رئیس سازمان راهداری، پیرحسین کولیوند ــ سرپرست سازمان حوادث و فوریت‌های پزشکی، مزتضی سلیمی ــ رئیس سازمان امداد و نجات، مرتضی رحمانی‌موحد ــ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برگزار شد.

در پایان این مراسم نیز نیروهای انتظامی، امداد و نجات، راهور، جمعیت هلال‌احمر، همیاران گردشگر، کانون جهان‌گردی و اتومبیلرانی، اورژانس، سازمان راهداری و تمام دستگاه‌های عضو ستاد خدمات خود را به‌نمایش گذاشتند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *