پست وبلاگ

راکد شدن فروش زمین تاثیری در قیمت اجاره ندارد

به گزارش اکوتو ، گزیده یافته های آماری مرکز آمار ایران، از قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران در بهار سال جاری نشان میدهد که در این مدت متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴۰۸۴ هزار ریال بوده است.

این آمار نسبت به فصل قبل ۰٫۱ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل فاقد هرگونه تغییر قابل ملاحظه ای است، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۳۵٫۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۱٫۲ درصد کاهش داشته است.

* بیشترین متوسط فروش زمین برای کدام منطقه بود؟

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده در حدود ۸۹۰۴۴ هزار ریال در منطقه ۳ و کمترین آن در حدود ۱۴۱۰۳ هزار ریال در منطقه ۲۰ بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی در معاملات انجام‌شده بین حداقل ۱۰۰۰۰ هزار ریال در منطقه ۲۰ و حداکثر ۲۵۰۰۰۰ هزار ریال در منطقه ۱ بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام‌شده برای فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران منطقه ۲ با ۸٫۲ درصد، دارای بیش‌ترین سهم و منطقه ۲۱ با ۱٫۰ درصد، دارای کم‌ترین سهم می‌باشند.

متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۰۴۸۸ هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۲٫۰ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳٫۳ درصد، افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۲۳٫۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۰٫۴ درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، بیش‌ترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده در حدود ۸۴۷۸۱ هزار ریال در منطقه ۱ و کم‌ترین آن در حدود ۲۰۳۱۴ هزار ریال در منطقه ۱۸ بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل ۶۶۶۰ هزار ریال در منطقه ۱۲ و حداکثر ۲۴۰۷۷۱ هزار ریال در منطقه ۲ بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در  مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۱٫۵ درصد، دارای بیش‌ترین سهم و منطقه ۲۲ با ۰٫۹ درصد، دارای کم‌ترین سهم می‌باشد.

* اجاره در بهار رشد کرد

براساس این گزارش، متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملاتی ملکی در شهر تهران ۱۹۴۲۱۴ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۷٫۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴٫۴ درصد، افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملاتی ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۸٫۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٫۲ درصد، کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده، ۳۲۴۴۰۷ ریال در منطقه ۱ و کمترین آن ۱۰۰۰۱۲ ریال در منطقه ۱۹ بوده است.

تغییرات مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل ۲۲۷۲۷ ریال در منطقه ۲۰ و حداکثر ۹۲۵۰۰۰ ریال در منطقه ۲ بوده است.

همچنین از کل معاملات اجاره زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۴٫۲ درصد، دارای بیش‌ترین سهم و منطقه ۲۲ با ۱٫۳ درصد، دارای کم‌ترین سهم می‌باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *