پست وبلاگ

بدترین فرودگاههای سال ۲۰۱۵

به گزارش اکوتو ، روزنامه تواصل عربستان به نقل از سایت «راهنمای فرودگاه‌ها» فهرست بدترین فرودگاههای سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد

بر اساس نظرسنجی سالانه بررسی خدمات فرودگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۵ ، فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده عربستان در فهرست ۱۰ فرودگاه بی‎کیفیت دنیا در رده دوم قرار دارد

بخش فارسی پایگاه اینترنتی پرس تی وی نوشت: روزنامه تواصل عربستان به نقل از سایت «راهنمای فرودگاه‌ها» فهرست بدترین فرودگاههای سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد و پیش از فرودگاه جده، فرودگاه بین‌المللی بندر هرموت در نیجریه در رتبه نخست این لیست قرار دارد.

در این نظرسنجی بیش از ۲۶ هزار مسافر با در نظر گرفتن چهار اصل آسایش مسافران، خدمات مطلوب، نظافت و رسیدگی به مشتریان به فرودگاه‌های سراسر جهان امتیاز دادند.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی به همکاری نکردن کارکنان فرودگاه، وجود فساد، کمبود صندلی برای نشستن و نبود تهویه هوای مناسب در این فرودگاهها اعتراض داشتند.

در این نظرسنجی، شرکت‌کنندگان نسبت به وجود سر و صدای زیاد به خصوص در فصل حج و استعمال دخانیات در اماکن عمومی فرودگاه جده عربستان اعتراض کردند.

سایت راهنمای فرودگاهها رتبه فرودگاههای بین المللی را منتشر کرد: فرودگاه بین المللی تریب هوان در نپال در رتبه سوم لیست بدترین‌ها قرار گرفته است.

رتبه چهارم این لیست به فرودگاه تاشکند در ازبکستان، رتبه پنجم به فرودگاه سیمون بولیوار در ونزوئلا و رتبه ششم به فرودگاه توسان لورتو در هائیتی تعلق یافت.

این درحالی است که فرودگاه شهر کابل افغانستان در رتبه هفتم قرار دارد و فرودگاه بین المللی تان سون نات در ویتنام هشتم است.
دو رتبه انتهایی این لیست به فرودگاه شهر اسلام آباد پاکستان و فرودگاه «بوفیه تیل» در پاریس فرانسه به دلیل نداشتن استانداردهای بهداشتی تعلق یافت.

در سال ۲۰۱۴ فرودگاه اسلام آباد در رتبه نخست بدترین‌ها قرار داشت اما پس از ارتقاء خدمات این فرودگاه از جمله بهبود سرویس‌های بهداشتی، اضافه شدن یک سالن و افزایش تعداد پنجره‌ها این فرودگاه به رتبه نهم در سال ۲۰۱۵ رسید.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *