پست وبلاگ

فیات کرایسلر در هند جیپ تولید می‌کند

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر اهداف فروش بلندپروازانه ای را برای جیپ و سایر برندهای این گروه خودروسازی دنبال می‌کند.

این خودروساز دو برابر کردن فروش جیپ تا سال ۲۰۱۸ را هدف گذاری کرده است و به گفته مایک مانلی، مدیر برند جیپ، تولید داخلی در بازارهای بزرگ برای رسیدن به این هدف کلیدی شمرده می‌شود.

جیپ به همراه آلفا رومئو در قلب برنامه توسعه ۴۸ میلیارد یورویی (۵۴ میلیارد دلار) قرار دارند که مارچیونه برای گروه فیات کرایسلر طرح ریزی کرده است.

مارچیونه در بیانیه فیات کرایسلر اظهار کرد: سرمایه گذاری در هند گام مهمی برای ادامه توسعه عرضه محصولات جیپ در سراسر دنیاست.

مدیرعامل فیات کرایسلر هفته گذشته نخستین مدل از هشت مدل جدید آلفا را با هدف افزایش توان رقابت با غولهای لوکس ساز آلمانی شامل ب ام و، آئودی و مرسدس بنز رونمایی کرد.

هند بازار سختی برای نفوذ خودروسازان غربی بوده است. رنو و پژو سیتروئن در سالهای اخیر ناچار شده اند به سرمایه گذاریهای مشترک خود در این کشور پایان دهند.

فروش فیات در هند در ۱۲ ماه منتهی به ۳۱ مارس ۱۳ درصد کاهش یافت و به ۱۰ هزار و ۳۸۰ دستگاه رسید. با اینهمه برنامه توسعه جیپ به هند متکی است که طبق پیش بینی موسسه آی اچ اس اتوموتیو، تا سال ۲۰۲۰ به سومین بازار بزرگ خودروی دنیا پس از چین و آمریکا تبدیل خواهد شد.

خودروهای شاسی بلند یکی از بخشهایی هستند که در حال حاضر بازار جهانی داغی دارند و بر مبنای آمار ۱۲ سال منتهی به ۳۱ مارس، یک پنجم از ۲٫۶ میلیون خودروی سواری به فروش رفته در هند را تشکیل دادند.

خودروسازانی مانند فولکس واگن و جنرال موتورز قصد دارند تا دو سال آینده مدلهای شاسی بلند را در بازار هند عرضه کنند.

مونتاژ نخستین مدل جیپ در هند در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ در کارخانه فیات در ایالت غربی ماهاراشترا آغاز می‌شود. فیات و تاتا در حال حاضر به اتفاق در این محل خودرو تولید می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، برنامه‌های تولید جیپ فاش نشده است اما مدیران فیات کرایسلر پیش از این گفته بودند فروش جیپ در هند در سال ۲۰۱۵ با شاسی بلند رنگلر و چروکی آغاز می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *