پست وبلاگ

فرکانس‌های احتمالی ۴G رایتل مشخص شد

نهم شهریور ماه سال جاری طی مراسمی رسمی پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به شکل آزمایشی وارد نسل LTE و LTE-Advanced شد.

براساس این مجوز اولیه، رایتل برای ارائه خدمات تلفن باند پهن مبتنی بر فناوری نسل چهارم از قبیل LTE و LTE-Advanced می‌توانست یک پروژه آزمایشی برای تست تجهیزات و شبکه بدون بهره‌برداری تجاری و واگذاری خدمات به صورت عمومی به مدت حداکثر ۲ ماه از تاریخ این نامه (۹۴/۶/۹)، در شهرهای تهران، کرج و کیش در نقاط تعیین شده در فهرست پیوست اجرا کند.

علی‌رغم اینکه اپراتورهای اول و دوم ارتباطی در زمان دریافت مجوز اولیه، وادار به پرداخت ارزش ریالی پروانه خود شدند اما رایتل با گذشت دو ماه از اجرای آزمایشی، تازه ارزش ارتقا پروانه‌اش احصاء و بر این اساس هفتم آذر ماه گزارشی با عنوان ” پروانه ۴G رایتل ۸۰ میلیارد تومان شد” در خبـرگـزاری تسـنیم منتشر شد.

حال با گذشت حدود چهار ماه از موافقت رسمی با ورود رایتل به نسل چهارم ارتباطی، سید مجید صدری مدیر عامل این اپراتور با بیان اینکه نظرات خود را برگرفته از اجرای آزمایشی LTE در قالب الحاقیه‌ای به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده‌ایم، گفت: در زمینه فرکانس‌ها و حق لایسنسی که قرار است، بپردازیم الحاقیه را به رگولاتوری دادیم.

وی در پاسخ به این سوال که قرار است چه فرکانس‌هایی برای نسل چهارم به رایتل بدهند؟، گفت: ۹۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۱۰۰ مگاهرتز را داریم و فکر می‌کنم پهنای باند روی ۲۶۰۰ مگاهرتز به ما بدهند.

صدری با بیان اینکه متأسفانه فرکانس چیزی نیست که خودمان آن را درخواست کنیم، در پاسخ به این پرسش که برای لانچ LTE نیازمند فیبرنوری هستیم در این خصوص راه‌حلی در نظر گرفته‌اید؟، گفت: در حال بستن قرارداد با مترو هستیم. با مخابرات هم صحبت‌هایی داشته‌ایم و در کل با نهادهایی که می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند، مذاکره کرده‌ایم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *