پست وبلاگ

۲ پروژه گردشگری در فردوس به بهره‌برداری رسید

مرتضی عربی صبح امروز در مراسم افتتاح دو پروژه در مجموعه آبگرم معدنی هلال فردوس که به مناسبت هفته گردشگری انجام شد، اظهار داشت: آبگرم معدنی یکی از قطب‌های سلامت استان است.

وی بر توجه بیشتر به این جاذبه طبیعی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز آن تاکید کرد و گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۲ هزار میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی برای تأمین زیرساخت‌های مجموعه آبگرم معدنی هلال فردوس شامل راه دسترسی، اجرای آیلند، برق رسانی، روشنایی مسیر، آبرسانی، گازرسانی و احداث سرویس بهداشتی، ساختمان نوروزی و محوطه سازی هزینه شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس نیز گفت: این دو پروژه شامل احداث ساختمان نوروزی و حیاط به مساحت ۷۵ مترمربع با اعتبار ۸۵۰ میلیون ریال و نیز ایجاد زیرساخت‌‌های گردشگری شامل گازرسانی و احداث ایستگاه گاز به طول ۲ کیلومتر با اعتبار یک هزار و ۵۰ میلیون ریال است.

مهدی نجفیان افزود: آبگرم معدنی فردوس یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری خراسان جنوبی است که در ایام مختلف سال مورد استقبال و توجه حجم زیادی از مسافران هفت استان در مسیر مشهد مقدس قرار دارد.

وی تصریح کرد: همزمان با هفته گردشگری همچنین نمایشگاه گردشگری در دو بخش معرفی عملکرد ستاد خدمات سفر و بخش معرفی قابلیت‌های گردشگری فردوس در محل نگارخانه شهید گمنام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افتتاح شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس یادآور شد: در این نمایشگاه قابلیت‌های گردشگری، اماکن تاریخی، مذهبی و طبیعی شهرستان فردوس در قالب تصویر، بنر و جدول به نمایش گذاشته شده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *