پست وبلاگ

فضای سبز قشم، جانی تازه می گیرد

به گزارش اکوتو ، فرامرز مومنی ضمن اعلام این خبر بیان کرد: بر اساس رویکرد مدیر عامل سازمان، بهینه سازی وضع موجود از طریق اصلاح و توسعه سیستم آبرسانی و سپس ترویج گونه های سازگار با شرایط اقلیمی جزیره با استفاده از توان جامعه محلی در دستور کار شركت آب و برق و تاسیسات قشم قرار گرفته است.
وی ادامه داد: فعالیت گسترده پژوهشی در زمینه پرورش گونه های کم آب طلب و مقاوم در برابر شوری آغاز و با برنامه و نقشه راه تدوین شده ظرف دو سال آینده شاهد تحولات چشمگیر در این زمینه خواهیم بود.
مومنی گفت: در بخشی از طرحی که برای سال جاری در دست است،  بذر حرا جمع آوری و در فضای گلخانه ای کشت شده و پس از سربرآوردن نهال ها کاشت حرا در سطح جزیره شروع می شود.
مدیرعامل شركت آب و برق و تاسیسات قشم ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده در سال آینده بذر درختان حرا از ابتدای فصل و با کمک جامعه محلی جمع آوری می شود تا روند توسعه حراکاری در قشم سرعت یابد.
به گفته مومنی توسعه پایدار فضای سبز جزیره جز با مشارکت ساکنان بومی وجامعه محلی در امر کاشت و نگهداشت آن ممکن نخواهد شد.
وی با تاکید بر این موضوع که از ابتدای تاسیس منطقه آزاد قشم تا کنون, با وجود مشکلات عدیده و خشکسالی گسترده, مسوولین امر اهتمام و توجه شایان تقدیری در حوزه فضای سبز جزیره داشته اند، اظهار امیدواری نمود: در سال های پیش رو با هدایت مدیریت ارشد سازمان و همت مضاعف کارکنان شرکت و همیاری مردم و نیز با حمایت سایر مسوولین و دست اندرکاران, آرزوی دیرین مان که در عبارت “جزیره سبز” خلاصه میگردد به واقعیتی ملموس بدل شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *