پست وبلاگ

فواید انار از دیدگاه طب سنتی

به گزارش اکوتو ، محقق طب سنتی گفت: انار سرشار از ویتامین‌های A، B، C، E و آهن و انواع فلزات مفید است.

مریم نواب‌زاده، منطقه خراسان جنوبی، اظهار کرد: آب انار دارای قند “تانن” و ماده مفید دیگری به نام مانتین دارد که برای کبد خوب بوده و موجب تصفیه کبد می‌شود.

وی افزود: انار به دلیل داشتن مقادیر زیادی ویتامین A در رشد اطفال بسیار تاثیرگذار بوده و ویتامین B موجود در انار اعصاب را تقویت می‌کند. مصرف آب انار یا عصاره آن برای خانم‌های باردار بسیار توصیه شده است، زیرا علاوه بر رفع ویار به دلیل غنای بالای این میوه از نظر ویتامین‌ها، موجب رشد مناسب جنین می‌شود.

نواب‌زاده با بیان اینکه آب انار در درمان اسهال موثر است، ادامه داد: نوع جنگلی و خودروی آن که به “ناردان” معروف است کاربرد زیادی در درمان اسهال دارد و جوشانده آن در درمان زخم و ورم معده مؤثر است. همچنین آب انار شیرین برای درمان یَرَقان تجویز می‌شود و نگاه داشتن آب انار ترش در دهان باعث از بین رفتن جوش‌های دهانی و برفک می‌شود.

پزشک و محقق طب سنتی بیان کرد: آب انار شیرین صفرا بُر بوده و معده و کبد را تقویت می‌کند و در درمان تب‌های صفراوی و امراض جلدی مؤثر است. آب انار در دفع سموم و تعادل مایعات بدن به‌خصوص خون نقش مهم ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه آب انار اشتها‌ آور و بهتر است قبل از غذا مصرف شود، خاطرنشان کرد: آب انار ضد سرماخوردگی و تقویت کننده قلب است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *