پست وبلاگ

سال آینده فرش آهنین افشار تکاب به ثبت جهانی می‌رسد

به گزارش اکوتو ، امروز حمید کارگر در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی روئسای فرش دستباف سراسر کشور که در دهکده باری ارومیه برگزار شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مسئولان و دولتمردان باید به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و برای ایجاد اشتغال و ارزآوری بیش از پیش به فرش توجه کنند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با ابراز تاسف از اینکه درآمد فرش برای قالیبافان کشورمان ناچیز است گفت: این در حالی است که نباید ارزش فرش را تنها با عدد و رقم سنجید چرا که فرش پرچم، سفیر، سخنگو و میراث فرهنگی و بومی کشورمان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هم‌اکنون دشمنان جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی کشورمان را به نقض حقوق بشر، تروریست بودن، نقض حقوق زنان و سلب آزادی روزنامه‌نگاران محکوم کرده و چهره‌ای مخدوش و نادرستی از ایران را در جهان ترسیم کرده‌اند، بنابراین فرش بهترین وسیله برای نشان دادن چهره درستی از فرهنگ و هنر ایران اسلامی به دنیا است.

کارگر با تاکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی می‌توان در زوایای مختلف به فرش نگریست بیان کرد: برای ایجاد اشتغال‌زایی در حوزه فرش حتی با پنج میلیون تومان نیز می‌توان برای خود زمینه شغل فراهم کرد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه کشور چین جزو ۱۰ کشور نخست وارد کننده فرش ایران است افزود: پنج سال گذشته درآمد فرش از محل صدور آن چین تنها هشت هزار دلار بود اما خوشبختانه در سال گذشته این رقم به هشت میلیون دلار رسیده است.

کارگر با تاکید بر اینکه آذربایجان‌غربی قطب فرش کشور است اظهار داشت: در این باره سال آینده فرش آهنین افشار تکاب به ثبت جهانی می‌رسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *